Wpis z mikrobloga

Taka rozkmina mnie naszła. Jeżeli mam płyn, który ma wielki napis 98% SKŁADNIKÓW POCHODZENIA NATURALNEGO to w sumie do czego to się odnosi?
Odnosi się to do wody czy pozostałych składników pomijając wodę? Przecież taki płyn do mycia naczyń składa się praktycznie z samej wody + składniki aktywne.
Wszystkie żele pod prysznic, szampony, odżywki, mydła w płynie składają się w większości właśnie z wody.
Równie dobrze Domestos mógłby napisać, że jest wyprodukowany w 95% z naturalnych składników. Znajduje się tam praktycznie sama woda + <5% substancji czynnych na bazie chloru xD


#zdrowie #ekologia #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #dom #rozkminy #kosmetyki #zmianyklimatu #ciekawostki
KanapkaPL - Taka rozkmina mnie naszła. Jeżeli mam płyn, który ma wielki napis 98% SKŁ...

źródło: comment_1669632355lo1AQBVWyHQ31FRYDmKPLx.jpg

Pobierz
  • 2
@KanapkaPL: nie ma tego pewnie w ogole uregulowanego, tak jak używanie BIO I EKO, lecą w #!$%@?, akurat yope jest spoko z tym, sami ideologicznie podchodzą do tego, wywodzą się z targowych miejsc w Warszawie, jakaś firma zainwestowała w ten pomysł i rozrośli się nieźle, sam używam sporo od nich, jednak cenowo teraz #!$%@? tak że odchodzę od tego i robię np. sam płyn do mycia blatów w kuchni. Kupuję od