Wpis z mikrobloga

Chłop ostatnio pisał tutaj, że po 9 latach małżeństwa zona go zdradziła. Mieszkanie przed ślubem było jego żony, ma chłop bombelka. On mówił że nic nie ma. Będzie mieszkał w kawalerce i łożył do końca życia na bombla i żone? Przecież może nawet nie starczać mu do wypłaty. Co w takim wypadku? Chłop ma wyjechać za granicę i odciąć się, nie płacić alimentów? Czy go nadal wtedy ściągną. Współczuje takich szonów co zdradzają, a na tym cierpią tylko faceci...
#dzieci #zwiazki #zdrada #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 21
@BoyyCanDream: Niby dlaczego ma płacić alimenty na żonę? Alimenty na dziecko - tak, tak jak mówią przepisy. Idąc do sądu w celu ustalenia wysokości alimentów zabiera się udokumentowane dochody oraz udokumentowane wydatki. Np na wynajem mieszkania, opłaty za media, telefon itp. Nie trzeba ujawniać dochodów uzyskiwanych w trakcie wykonywania pracy we własnym czasie wolnym.
Ja jestem takim przypadkiem, udokumentowałem dochody z umowy o pracę na pełnym etacie, również udokumentowałem wydatki na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BoyyCanDream : 9 stówek więc to nie jest bardzo bolesne.
Ale przez jakiś czas bujałem się z komornikiem i w sytuacji gdy zostawała na koncie minimalna krajowa 2100 a resztę komornik podbierał to było ciężko. Przez kilka miesięcy żyłem z pożyczonej kasy od rodziny, też rodzina robiła mi zakupy, gotowała obiadki.
Teraz już jest git, ale miałem chwile zwątpienia.

@kiszczak
@BoyyCanDream to nie przejdzie, mojej rodzinie się przyznała, że dała dupy. No młoda ma teraz 11 lat więc już drąży temat Póki była mniejsza to był spokój. Ale nigdy nie zapomnę jak dziecko próbowało naprawić nasz problem. Już po wszystkim poszliśmy na spacer w trójkę, mała między nami. Złapała jedno za rękę, drugie za rękę i idziemy. W pewnym momencie sprawnym ruchem się wycofała i wsunęła moją rękę w rękę ex
Miłość twojego życia chciała cię puścić z torbami?


@Nighthuntero: Ano chciała, słuchała podpowiedzi "mądrych inaczej" koleżanek z pracy. Zawsze jej podpowiadały - idź do sądu, złóż wniosek o podwyższenie, zabroń spotykać się z dziećmi, zażądaj pieniędzy na książki, zeszyty, ubrania itp. Raz poszła i dostała po nosie zarówno ode mnie jak i od sądu, a raczej sędziny. Wygrałem tamtą sprawę i podwyższyli mi alimenty o czterdzieści złotych. Żądanie było o podwyżkę
to już jest jego czas wolny i ma prawo robić z nim co zechce


@Wiskoler_double: to trochę dziwnie powiedziała xD
Rozumiem, że nie chciała podwyższać alimentów, ale argument, że dodatkowa praca jest wykonywana w "czasie wolnym" jest z kosmosu, bo dorosły człowiek to nie dziecko z obowiązkiem szkolnym i zawsze jest "wolny". Praca na etacie też jest dobrowolnym zagospodarowaniem czasu przez wolnego człowieka. Jaką dziwną koncepcje "czasu wolnego" tutaj zastosowała, ale
@BoyyCanDream: Nie do końca życia tylko przez 18 lat.

I tak - państwo jest tak skonstruowane, że doprowadzi do tego, że chłop zdechnie z głodu albo wydoi od niego alimenty.

I teraz jakie szanse na "nowe życie" ma facet, który mówi lasce "Zarabiam 3,5k na rękę ale 1k oddaję w alimentach, więc zostaje mi 2,5k na egzystencję". No żenada.

#pieklomezczyzn

Ale dziecko trzeba robić z głową, na pewno nie w ciągu