Wpis z mikrobloga

Uwaga, zrobiłam bardzo (nie)rzetelne badanie dotyczące postrzegania wyglądu u bab

Kojarzycie te stronkę Photofeeler.com do oceniania Ciebie jako osoby pod względem mordki (a raczej zdjęcia)


Dla odmiany, zamiast hehe incelskich narzeko-mordek z wykopu, poszły zdjęcia bab.

Dane o samym badaniu:
-> Użyty tryb oraz
-> zbierałam po około 30 ~ ocen (darmowe głosy bardzo długo się zbierają, chociaż w przypadku kobiet szybciej niż w przypadku mężczyzn)
-> Dodatkowo, jeszcze sprawdziłam siebie i swoją koleżankę w trybie
-> Do testu zdjęć biznesowych, zostało użyte zdjęcie do CV (skupienie na twarzy, białe tło)

Dane o osobach, których mordki użyłam (za ich zgodą oczywiście)
-> Moja krzywa morda: (Wersja kolorowe - LeWaCkIe włosy, wersja blond + zdjęcie biznesowe)*
-> Moja ładna koleżanka, bardzo potulna, taka szara myszka (basic zdjęcie + biznesowe)
-> Moja ładna koleżanka nr 2.
-> Mój kolega z face appem xD

*zdjęcie w wersji blond było wrzucone tydzień po kolorowym, żeby przypadkiem osoby klikające niedawno nie przyzwyczaiły się do mojej mordki

Na zdjęciu poniżej nie ma wszystkich wyników, nie zebrałam niestety bo usuwałam konta ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I takie są ogólnie moje przemyślenia i wyniki, które udało mi się wyodrębnić:

-> Ładne osoby są wyżej oceniane pod każdym względem (jeśli jesteś uznana jako atrakcyjna, reszta charakterystyk także podskakuje)

-> W przypadku testu zdjęcia biznesowego -> atrakcyjna osoba (uznana przez innych jako ponadprzeciętnie atrakcyjna), automatycznie miała wysokie wyniki w badanych cechach typu:
KOMPETENCJE (mądrość itd)
PRZYJAZNOŚĆ (czy wygląda na fajną mordeczkę, czy szefowi nakabluje)
WPŁYWOWOŚĆ (cechy lidera itd)

-> Nieatrakcyjna osoba (to ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) dostała wyniki mniej więcej równe temu, jak była oceniana pod względem atrakcyjności

-> Blond włosy (zamiast stylu alternatywka) lekko podniosły moje wyniki, prawdopodobnie wpłynęła na to niechęć i stereotypizacja względem kolorowych włosów xD

-> najgorszy wynik zebrał kolega z Face appem, więc przykro mi femboye ( ͡° ʖ̯ ͡°) (xD)

Mini Podsumowanie xD

-> Wygląd w przypadku bab wpływa na odbiór ich kompetencji i zapewne może wpłynąć na ich rozwój kariery.

(Ale nie biorę tego jako pewnik - tam każdy smutny wykopek mógł oceniać. Nie uważam, że obiektywność w przypadku rekrutacji na wyższe stanowiska będzie wynosić 100%, ba nawet pewnie nie dociąga do 50%, ale na pewno kompetencje realnie będą wpływać na rekrutowanie na stanowiska na ŚREDNIM SZCZEBLU)

#badania #eksperyment #rozowepaski #niebieskiepaski #preferencje #wyglad #ankieta #kobiety #biznes #hr #mamnadziejezeniemacietegotagunaczarnejliscie
Wrrronika - Uwaga, zrobiłam bardzo (nie)rzetelne badanie dotyczące postrzegania wyglą...

źródło: comment_1669600922AKvrH4X5o7qW2CyvoqVIjU.jpg

Pobierz
  • 7
Wygląd w przypadku bab wpływa na odbiór ich kompetencji i zapewne może wpłynąć na ich rozwój kariery.


@Wrrronika: jeszeli zatrudniają je mężczyźni to tak. Jeśli zatrudni kobieta to wygląd nie ma znaczenia bo tylko mężczyźni zwracają uwagę na wygląd. I tak kobiety zarabiają 30% mniej niż mężczyźni.
@przegro_pisarz: Tak i nie - w przypadku zdjęć biznesowych mogły oceniać mnie i kobiety i mężczyźni. Niestety nie ma zebranych danych kto oceniał :(

W przypadku kobiet też wygląd a odbiór prezentacji ma znaczenie, ale tyczy się to raczej innych sfer niż po prostu 'ładna/brzydka mordka'

@qbeusz: Muszę się jeszcze doczytać w samą terminologią, bo o ile powierzchownie o tym kiedyś czytałam, o tyle jeszcze nie mogę się doszukać tego
W przypadku kobiet też wygląd a odbiór prezentacji ma znaczenie, ale tyczy się to raczej innych sfer niż po prostu 'ładna/brzydka mordka'


@Wrrronika: a to tego nie wiedziałem. Zawsze słyszałem, że ważne są kwalifikacje i osobowość a podstawą by nie mieć zaburzeń, nie tylko w biznesie, ale i każdej sferze życia