Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sokool: w urzędzie wgrywają podpis elektroniczny razem z odbiorem dowodu ale nie jest to podpis kwalifikowany tylko równoważny podpisowi profilem zaufanym. Ten kwalifikowany wgrywany jest osobno, nie wiem jak ale wątpię żeby to było zdanie.
@sokool: Ja Ci proponuje ten drugki, kwalifikowany który sie wgrywa na dowód osobisty, dowód osobisty jest jego nośnikiem a podpisywac możesz aplikacja eDO APP przykładając do telefonu

nowy dowód osobisty może być nosnikiem 2 rodzajów podpisów:
- elektorniczny podpis dowodowem osobistym (za darmo razem z dowodem na wniosek)
- podpis kwalifikowany który mozna nabyc tutaj https://sklep.sigillum.pl/#/product/information?id=18 można wziać w zestawie czytnik do komputera (ale napisałeś "ale nie bez czytnika" wiec nie
@zibizz1: o eDO APP wiem i mam to obczajone i dziala zwykly podpis dowodem czy tam profilem zauwanym.
To chodzi mi o to drugie tylko w wersji bez czytnikam czyli najprawdopodobniej zostaje mi wtedy NFC z tel i teraz czy moge to skonfigurowac zdalnie bez wizyty w jakimkolwiek urzedzie?
@sokool: czesc i jak korzystałeś z autenti? Wszystko ok? Bo tez szukam cos zeby zdalnie ogarnąć a nie chce przepłacać bo na miesiąc potrzebne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)