Wpis z mikrobloga

#stareksiazki #ksiazki #antykwariat
Hej, znalazłam na śmietniku takie stare niemieckie książki, niestety nie mam kompletnie pojęcia czy mają jakąś wartość - czy może to po prostu makulatura, bo nie są w super stanie. Jedna jest z 38 roku, reszty nie jestem w stanie zidentyfikować, bo nie ma nigdzie daty ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy antykwariat może się tym zainteresować?
Pobierz Nawoja - #stareksiazki #ksiazki #antykwariat 
Hej, znalazłam na śmietniku takie stare...
źródło: comment_16695705408coxY3UzV5nJULfgskBDjL.jpg
  • 29
@Nawoja: kartki nie są żółte, łamliwe i cienkie. Przy zakwaszony papierze wyglądałyby jak nasze wydania z PRLu, które potrafią się sypać w rękach, bo papier jest brzydki i się kruszy.

Raczej grubszy i dobrej jakości, nie stracił na swojej białości, więc wszystko obstawiam jako wydania przedwojenne
@Nawoja: za całość w antykwariacie dostaniesz max 50 zł (tak naprawdę zdecydowanie mniej). Bellin jest na ebayu za 5€, książki typu Bluncha jest w ogóle sporo, a Schiller i Heine są pojedyńczymi tomami z serii.
@Nawoja: książki to pół biedy, bo jeszcze da się to trochę odratować, przy dobrych warunkach przechowywania i konserwacji papieru. Gazety to tragedia. Dlatego na masę wszystko się teraz digitalizuje, bo papier gorszej jakości niż to co się zachowało ze Starożytnego Egiptu.
@Kewin_Klotzek No nic, to przynajmniej na półce będzie ładnie wyglądać ʕʔ

@moll Mam jeszcze znalezione jakieś polskie komiksy i bajki z PRL-u, ale są w niezłym stanie. Tu chyba nie żałowali na jakości papieru ()

@Alpharius Niestety cena wystawiona nie oznacza, że za tyle się sprzeda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kewin_Klotzek: pergamin to nie papier, tylko odpowiednio garbowane skóry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za to lichej jakości papier z PRLu nawet w suchym środowisku zachowuje się jak wilgotny papirus