Wpis z mikrobloga

#router #internet #komputery

Mirki niedługo będę miał Orange Światłowód 1GB/s chce od razu pozbyć się gównianego routera z Orange, jak rozumiem nie ma przeszkód by puścić usługę po innym routerze? Myślałem o Asus RT-AX55, czy może coś lepszego do maksymalnie 400 zl?
  • 15
@magawek: Ten Asus nie będzie o wiele lepszy niż Funbox 6.

O reszte dopytam jutro gościa, który mnie obsługuje


Jak technik przyjedzie to już jest za późno aby prosić o zmianę na ONT.
@L3gion: Czyli Funbox 6 jest ogolnie dobrym routerem? Z czym sie zawsze spotykalem u znajomych czy w roznych miejsach to zasieg Funboxow i predkosc na wi-fi pozostawiala wiele do zyczenia...
@magawek: Po kablu żadnej różnicy nie będzie. A zasięg i prędkość to raczej kwestia ustawienia, ludzie kochają wpychać routery do szafek czy rogów pomieszczeń a potem jest płacz.
Jak wifi nie wyrabia w danym mieszkaniu / domu to lepiej kupić dodatkowy access point.
Z Access pointow / wzmacniaczy co moglbys polecic?


@magawek: Po pierwsze wybij sobie z głowy wszystko co jest nazwane wzmacniaczem lub repeaterem. To gówna i zawsze gównem były ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak tani AP to TP-Link (Omada np). Jak droższy to Ubiquiti.
@L3gion: Mam w jednym miejscu Funboxa 3.0 i nie moge za cholere zrobic mostka sieci poprzez Tende AC 6 (nie przekazuje dalej internetu - jest połączenie między routerami, nie pokazuje bledow, ale interentu nie ma), co może być nie tak? Trzeba zmieniać jakies natywne ustawienia Funboxa?