Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirasy kupiłem bliźniak od dewelopera, jeszcze na etapie oglądania działki gdy stały 3 pustaki, pośrednik powiedział mi wyraźnie, że "jest możliwość podłączenia światłowodu" na tej ulicy. Powiedział tak bo w okolicy ludzie faktycznie światłowody mają. Budowa dobiega końca niedługo sie wprowadzę no i zacząłem bardziej się tematem interesować. No i okazuje się że deweloper nic nie wiedział, że takie coś powiedział pośrednik i przyłącza pod światłowód wraz z kablami do sieci w fundamentach nie puścił. Przy ulicy światłowód biegnie wzdłuż ulicy drogą podziemną prace zieme są już zakończone, pisałem pismo do operatora o podłączenie ale generalnie jest 90% szans na to, że nie zdecyduje się podłączyć (czytałem opisy ludzi z podobnym problemem) w akcie notarialnym nic niestety o przyłączu do światłowodu nie ma. Co takiemu pośrednikowi może grozić w razie pozwu z mojej strony czuje się oszukany, pracuje na kompie i jest mi potrzebny szybki i stabilny internet (alternatywą jest radiówka lub LTE). Kara pieniężna? konieczność przebudowy z własnych środków? czy może ktoś "dołączał" światłowód do istniejącego już budynku drogą ziemną jak wygląda kopanie i gdzie światłowód "wchodzi" w budynek no i jaki jest koszt wybudowania przyłącza.
z tego co wiem nawet ustne umowy mają moc prawną, ewentualnym świadkiem jest moja żona.
#kiciochpyta #pytanie #prawo #deweloperka #budownictwo #swiatlowod

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638390b54bf3873cacec9bba
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Możliwość światłowodu jest, tak jak powiedział pośrednik, a to, ze nikt nie zdecyduje Ci się go zrobić, to inna kwestia. Chyba ze pośrednik powiedział Ci, ze światłowód będzie, a nie, ze będzie możliwy. Wybacz, ale #!$%@? równo. Ja rok temu tez kupiłam dziurę w ziemi. Pytałam na początku dewa o światłowód, to mówił, ze na tej ulicy jest dostępny, ale oni nie robią do mieszkań bo nie i że sami