Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy też tak macie, ale mnie strasznie boli to, że co miesiąc muszę oddawać jakies 1700zl do zusu, plus oddawać vat, plus płacić dochodowy, a jednocześnie idę do fryzjera - nie ma platnosci karta i paragonu, naprawa samochodu - brak paragonu, majster od remontu - brak paragonu, trener - to nawet działalności nie ma zarejestrowanej :(

Chociaż z drugiej strony i tak jestem w lepszej pozycji niż niejedna osoba na umowie o pracę, która realnie oddaje państwu pół wypłaty.

Wiem, że to co napisałem to nie jest nic odkrywczego, ale po prostu był niedawno termin płatności do US i musiałem się wyżalić ;)

#praca
#zalesie
#polska
#dzialalnoscgospodarcza
  • 25
@Atx0937: ostatnio takich chłop s mojego kołchozu szedł na emeryturę i zacząłem z nim gadać o zarobkach. Pyta się mnie ile zarbiam to mu mówię moja stawkę, ale że jestem młody to robię na zleceniu i nie pałace podatków. Chłop wieki ból dupy, że powinni to usunąć, bo to niesprawiedliwe i kto będzie płacił na jego emeryturę xD Rozmowa nasza została w tamtym momencie zakończona. ( ͡° ͜ʖ ͡
@Atx0937 zrozumiałem że mówisz o działalności nierejestrowanej. Jak uważasz że ktoś nie ma zarejestrowanej działalności a powinien mieć to #!$%@? do us potrzebna, nie ma się co szczypać. Nie dość że nieuczciwa konkurencja to jeszcze rznie nas wszystkich na usługach publicznych
@Atx0937: Tez prowadzę działalność i mam dla Ciebie taką radę: wystawiaj mniej paragonów to zostawisz dla siebie trochę VAT dzięki czemu PiS będzie miał mniej pieniążków na swoje debilne pomysły ( ͡ ͜ʖ ͡)
A co do takiego pana Mietka od remontu, który nie wydaje paragonu: może być podmiotowo zwolniony z VAT i obowiązku posiadania kasy fiskalnej.
ale będąc na zleceniu płacisz podatki...

@Zanaks: chyba że masz mniej niż 26 lat, wtedy nie płacisz dochodówki

Kocham to jak osoby nie mające kompletnie żadnego pojęcia wypowiadają się w jakimś temacie. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
a jednocześnie idę do fryzjera - nie ma platnosci karta i paragonu, naprawa samochodu - brak paragonu, majster od remontu - brak paragonu, trener - to nawet działalności nie ma zarejestrowanej


@Atx0937: no nie wiem #!$%@? ziomuś, to może zagłosuj nogami i pójdź co takich, którzy płacą podatki? A nie, wtedy zapłacisz więcej. Pytanie więc - czy przy okazji wybierając tańszych nie promujesz ich i nie dobijasz powoli tych działających zgodnie
@MisPalkis:

no nie wiem #!$%@? ziomuś, to może zagłosuj nogami i pójdź co takich, którzy płacą podatki? A nie, wtedy zapłacisz więcej.


No i tak zrobiłem, place za fryzjera 10zl więcej ;)

Ale znajdź mi majstra który pracuje uczciwie.
trudno konkurować z kimś kto nie płaci podatków i nie ma kosztów prowadzenia działalności?

Zresztą tu chodzi o samą sprawiedliwość, jeśli 20% leci w #!$%@?, to trzeba więcej kasy wyciągnąć od pozostałych 80%.


@Atx0937: słabe wymówki ziomuś. Ja każdego dnia konkuruję z ludzmi którzy mają niższe koszta i wiem że oni też mają swoje koszta i swoje ryzyko, więc nie uważam żeby byli godnymi mnie rywalami, wystarczy że klienta uświadomię jakie