Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: bardzo lubię twoje wpisy ale ze smutkiem donoszę, że będę musiał wrzucić cię na czarną listę. Nic osobistego, liczę na zrozumienie...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: napislabys czasem o tym jak to w tej Francji źle smutno i że nie ma fasolki po bretońsku to miałby człowiek satysfakcję, że u nas #!$%@? ale inni nie mają lepiej. A ty tylko propaganda sukcesu ;⁠-⁠)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PiotrFr: a tak na poważnie to oczywiście wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Sam mam działalność w Polsce trochę w podobnej branży i spokojnie sobie egzystuję na obrzeżach systemu. Jestem na niskim zusie, wystawiam parę faktur w miesiącu więc jakoś specjalnie mi nie grozi że wpadnę w wyższy, zatankuje samochód, kupię trochę śrubek i jakieś wiertła i są koszty, okazuje się że podatku nie muszę płacić. Mam księgową bardziej po to,
@pigoku:

napislabys czasem o tym jak to w tej Francji źle smutno

Niedługo napisze, bo mam jakiś kryzys/dołek ostatnio.

tak na poważnie to oczywiście wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

Też miałem firmę w Polsce. Tak naprawdę wysokość składek/podatków jest najmniej dla mnie istotna. Wrzuciłem bardziej, bo 99% tylko to interesuje.

nie iść w pasiaki za wbicie urzędnikowi ołówka w oko gdybym musiał się konfrontować z jakimś osobiście.


Właśnie o to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: no tak, zakładam, że skoro już tam osiadles i nie jesteś patusem który wyzejzdza do Holandii zebybjarac tanie zioło, a nie jesteś :⁠-⁠) to masz jakieś pojęcie o tym co się dzieje w kraju gdzie mieszkasz. Francuzi też mają swoje za uszami. Choćby to, że nie można ich nazwać najbardziej gościnnym narodem Europy entuzjastycznie nastawionym donkazdego obcokrajowca który zamieszkał w pobliżu i nie mówi jak rodowity francuz. Ale zachdnie demokrację
@pigoku:

Choćby to, że nie można ich nazwać najbardziej gościnnym narodem Europy entuzjastycznie nastawionym donkazdego obcokrajowca który zamieszkał w pobliżu i nie mówi jak rodowity francuz.

Zbytnie generalizowanie. Zresztą na przestrzeni wieków był to jedyny kraj gościnny dla Polaków.
A wszędzie są ludzie, którzy za swoje gówniane życie obwiniają wszystkich dookoła. A najłatwiej imigrantów.

A pamiętam jak było optymistycznie można patrzeć w przyszłość w okolicy 2010-15


Miałem podobnie. Wtedy jeszcze nie