Wpis z mikrobloga

#sztuka #ai #linoryt #art #grafika #koty #dziwnekotki

Nigdy nie robiłam linorytów (nie licząc pieczątek z ziemniaka xd) raczej nie mam aż takich umiejętności, ale chciałabym spróbować coś wyciąć, bo podoba mi się ten brudny styl odbitki


Póki co, szukając inspiracji co mogłabym wyciąć wygenerowałam coś w Text to Image w #canva wpisałam tak na czuja, coś typu black and white cat sitting linocut style_ i *wow* wygenerowało obrazek kotka siedzącego na dupce, prawie jak prawdziwy linoryt (ucięło uszka, nie chce mi się poprawiać).
@Lenalee approved
Bawiłam się dalej, reszta w komentarzach.

Chciałam wygenerować obrazek kota siedzącego w lesie, na polanie, wśród grzybów i paproci w nocy przy pełni księżyca. Nie pomyślałam jak ważne jest używanie przecinków i kolejność wpisywanych słów


Jeden kotek skojarzył mi się trochę ze szkieletem i jakoś od słowa do słowa, z każdym kolejnym dodanym wyrazem wychodziło coraz bardziej #creepy XDD

I teraz jeszcze bardziej chciałabym wyciąć coś własnego!
Poleci mi ktoś jakieś sprawdzone linoleum? Nie mam hajsu, najtańszy gumolit będzie ok? XD Czym się kierować przy zakupie? Mam dłutka do drewna i nożyki do tapet, chyba na początek wystarczy.
Lenalee - #sztuka #ai #linoryt #art #grafika #koty #dziwnekotki 

Nigdy nie robiłam...

źródło: comment_1669473390jC2LcQI7CpL78ZtNb1XUq3.jpg

Pobierz
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lenalee: pamiętam że w gimnazjum mieliśmy coś tam wyryc w linorycie na zaliczenie. Ile osób (w tym ja ofc) sobie pocięło przy tym palce dłutem to pamiętam do dzisiaj. Fajna zabawa ale tylko jeśli ktoś umie używać rąk ()
@Lenalee: trochę późno i ekspertem nie jestem ale jak miałem jeszcze zajęcia z linorytu to chyba zamawialiśmy z grupą coś takiego https://arte.pl/produkt/Wykladzina-Elastyczna-Tarkett-Primo-Plus-21450311 ale teraz tak patrze to chyba coś się droższe zrobiło xD
To co podałem to powinna być cała guma, może być jeszcze tak że znajdziesz takie ze strukturą co przypomina piankę. Ogólnie wykładowczyni tego drugiego nie lubiła ale sam robiłem na obu i jakoś poszło ¯_(ツ)_/¯ Te dłutka co