Wpis z mikrobloga

Zakładając przeciętna place w zawodzie elektryka ew operator koparko ładowarki, jedynie z j. angielskim i zyjac tam samemu, wynajmując pokój. Szwecja, Norwegia, Finlandia, w którym kraju
. Stosunek kosztów życia do zarobków wypadnie najkorzystniej
. Najszybciej dorobię sie małego, max 5 letniego samochodu i najłatwiej bedzie go utrzymać
. ogólny standard i dostepnosc mieszkań jest wyższy
. Jest najmniej przeszkód w wedkowaniu i zabraniu zdobyczy na obiad.

#finlandia #szwecja #norwegia #emigracja
  • 5
@cotozazycie: nie wiem, jak z dostępnością mieszkań, ale pod każdym względem FI. Ryby możesz sobie zjeść. Jest jedna opłata za wędkowanie na cały region i łowisz gdzie chcesz. Kraj otwarty na imigrantów. Zważ jednak, że pracy szuka się 6 mirlesięcy. Bez polecenia masz nikłe szanse na znalezienie pracy. Choć na techników i inżynierów jest w miarę zapotrzebowanie.
W PL jakąś tam pracę znajdziesz, najwyżej będzie lichy hajs. W FI nawet za
Kraj otwarty na imigrantów


@dict:

Bez polecenia masz nikłe szanse na znalezienie pracy


@dict:

Z ciekawosci, to w jaki sposob otwarty? Chodzi o to ze po prostu mozna przyjechac i probowac pracowac?

Swoja droga czytalem kiedys ze Finlandia to bardzo rzadko wybierany kierunek na emigracje. Ciezki klimat, zamknieci ludzie, bardzo specyficzny jezyk inny niz klasyczne europejskie... Ogolnie wydaje mi sie ze pod wzgledem zycia a nie tylko dorobienia sie, kiedy
Z ciekawosci, to w jaki sposob otwarty?


@DryfWiatrowZachodnich: Taki, że w trzy miesiące, o ile będziesz o to zabiegał, to uzyskujesz niemal pełne przywileje i prawa obywatelskie.
Naszą rodzinką mamy wszystko: opieke zdrowotną, świadczenia pracownicze, emeryturę, szzkołę za darmo, wszystko, co Finowie mają, oprócz:
- praw głosu w wyborach
- paszportu i
- obowiązkowej służby wojskowej (chyba, że jeszcze mi powołanie nie przyszło).

Otwarty, bo wszyscy mówią po angielsku, zjawisko aktywnego
@DryfWiatrowZachodnich: Ktoś kiedyś powiedział, że Finowie nawiązują przyjaźń tylko w przedszkolu i zostają im one już na całe życie. Mój kumpel z polski, który mieszka dłużej w Finlandii mówi, że trzeba dużo pracy włożyć, aby taką relację nawiązać, ale jeśli okażesz się osobą godną zaufania, to też możesz również liczyć na silną więź. Za razem, jeśli zawiedziesz, fina np niedotrzymaną obietnicą, to już jesteś spalony.

Zabawnie to wygląda w pubach. Oni