Wpis z mikrobloga

Björm Müller, niemiecki dziennikarz, zapytał przedstawiciela norweskiego Nammo o to jak postępuje produkcja amunicji 35 mm, która ma trafić na Ukrainę do przekazanych przez Niemcy gepardów. Dostał w punktach następującą odpowiedź:

- Nammo ma zdolności przemysłowe do wytwarzania takiej amunicji
- Nammo będzie rozważać możliwości by wytwarzać ją na potrzeby systemu gepard
- Jednakże, by osiągnąć doskonałą kompatybilność, Nammo potrzebuje informacji technicznych od różnorakich niemieckich firm/instytucji
- nie otrzymaliśmy ich; co więcej nie było żadnej sprzedaży, zamówień ani formalnych wniosków.

#niemcy #ukraina #wojna #rosja

Źródło:
https://www.pivotarea.eu/2022/11/25/produktion-gepard-munition-norweger-warten-auf-daten-aus-deutschland/
Okcydent - Björm Müller, niemiecki dziennikarz, zapytał przedstawiciela norweskiego N...

źródło: comment_1669403599QCEg1kLrhkBsPGAMviKAOO.jpg

Pobierz
  • 7
@ArtBrut: Tak, widziałem. Tylko jak wygląda obraz całości. Już w sierpniu były informacje, że 2/3 (albo 3/4) tych Pzh2000 jest wadliwe. Ostatnio były też informacje, że 1 PzH2000 rozebrano bo części zamiennych nie ma ani Bundeswehra, ani przemysł.

Myślę też, że 3 zniszczone (uszkodzone) Kraby to wymierny znak, że uczestniczą w walce. Tak jak cezary i zuzana. Natomiast PzH2000 nie miał żadnych strat na froncie a w warsztacie. To znaczący fakt.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Okcydent: ja tylko nadmienię ze kraby padły przez przeginanie ukraincow, słynne zdjęcie z rozerwana lufa kraba o tym świadczy, lufy się wymienia zanim poszatkuja wszystko w koło, zresztą ciekawi mnie jaki maja resurs i czy przypadkiem nie powinny wytrzymać dłużej na froncie przy odpowiednim traktowaniu
ja tylko nadmienię ze kraby padły przez przeginanie ukraincow, słynne zdjęcie z rozerwana lufa kraba o tym świadczy, lufy się wymienia zanim poszatkuja wszystko w koło, zresztą ciekawi mnie jaki maja resurs i czy przypadkiem nie powinny wytrzymać dłużej na froncie przy odpowiednim traktowaniu


@ButtHurtAlert: chyba wolski mówił, że wytrzymały 250% tego co zakładał producent