Wpis z mikrobloga

Pamiętam, jak w pierwszej liceum na Przedsiębiorczości mieliśmy w parach stworzyć biznesplan, analizę SWOT itd. wymyślonego przez nas biznesu i później to zaprezentować i opowiedzieć przed klasą.

Był to rok około 2003, wymyśliliśmy z kumplem, że przy rozwijającym się w Polsce internecie, spoko by było móc grać w #bukmacherka przez internet. Wtedy być może była dostępna efortuna (ale mogę sie mylić) ale tylko z opcją stworzenia kuponu i pójścia z nim do stacjonarnego punktu w celu zawarcia zakładu. My wymyśliliśmy, żeby wszystko można było robić w serwisie online od wpłaty po wypłatę. Wpadliśmy na przewrotną nazwę Bet-on-Web, czytaną Beton Łeb, bo jednak każdy mądry wie, że na bukmacherce raczej się kokosów nie dorobi xD Stworzyliśmy logo, przykłady stron, z pasją o tym opowiadaliśmy.

Ocena: 3 z minusem xd, za chęci i spoko zrobione według klucza facetki analizy, ale za absurdalny pomysł, którego ona nie rozumie więcej nam nie da ;D Zostaliśmy też lekko wyśmiani przez klasę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z dwa lata później każdy grał już na zagranicznych bukach w Internecie, a po paru latach każdy polski bukmacher oferował wszystko online. W tej chwili wiadomo jak ogromny i dochodowy jest to #biznes :D

#studbaza #pilkanozna #gorzkiezale #heheszki #licbaza #oswiadczenie #szkola
  • 42
@Beszczebelny ja opisałem biznesplan jakiegoś miejsca rozrywkowego w miasteczku w Polsce C,którego oczywiście tam brakowało. Z 10 lat później powstało coś bardzo podobnego, z kręglami, bilardem i jakąś muzą na żywo od czasu do czasu. Babka mój biznesplan zgubiła, ale zaliczyła na jakąś pozytywną ocenę. Potem jeszcze kilka osób z innych roczników oddało ten sam biznesplan XD A ogólnie to podstawy przedsiębiorczości w formie która była obecna w szkole średniej 10 lat
ja skończyłem PWR, ale do swojego biznesu żyłki nie złapałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@basalyk44: duża szansa że to właśnie przez tą facetkę i innych tego typu nauczucieli, którzy w polskiej szkole zabijają kreatywne myślenie. Wszystkie pomysły wychodzące poza zrozumienie takiej osoby (często mocno ograniczonej w nowych technologiach i świecie) są zabijane, bo ich nie rozumieją

a dzieci mają tak wielką wyobraźnię i tak wiele ciekawych pomysłów
@basalyk44: @Beszczebelny: kwintesencja nauczycielek, cokolwiek odstaje od ich wizji to już jest na 100% źle, ona wie najlepiej. Szkoda tylko, że z taką ekspercką wiedzą siedzi w szkole za grosze zamiast zbijać dobrą kasę. No ale może ma jakąś misje ¯\_(ツ)_/¯

Co ciekawe u mnie było tak samo ale np z matematyką, jak ktoś rozwiązał zadanie innym sposobem, to źle i hurr durr klucz (matematyczki). Jak nauczyciel nam się zmienił
@Beszczebelny: też bym ci dał 3 z minusem bo to zwykła kopia była tego co na zachodzie działało od lat. Poczytaj o tej branży. Unibet, Bwin, Pinnacle itp. To że u nas wtedy były tylko punkty stacjonarne to wina opóźnień technologicznych z internetem. Jak miałeś takiego czuja to trzeba było inwestować w akcje spółek związanych z szerokopasmowym internetem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

według klucza facetki analizy, ale
@Beszczebelny: 16 lat temu szukałem pomysłu na siebie i wymyśliłem projekt kas samoobsługowych oraz sklepów które nie wymagają obsługi (oprócz dostawców i kogoś kto towar fizycznie wyłoży). Najpierw wprowadzili kasy samoobsługowe, pare lat temu powstały juz też jakieś sklepy jak z tego co sobie wymyśliłem. Ehh, szkoda że wtedy byłem gołodupcem i nie mogłem skompletować sobie zespołu do stworzenia gotowego systemu dla sklepów. Ten pomysł mi się tak podobał (wszyscy mówili
@Beszczebelny:

Jakoś 20 lat temu byłem na kursie niemieckiego w Niemczech (jako nastolatek) i w ramach ćwiczeń mieliśmy w parach wymyśleć jakąś firmę i o niej opowiedzieć.
Byłem w parze z Japończykiem i wymyśliliśmy sklep online ze wszystkim z dostawą do domu.
Wszystkie pary i wykładowczyni i pocisnęli nam, że to debilny pomysł bo czegoś takiego nie da się skoordynować.

Jeff Bezos miał farta, że nie był tamtego dnia ze mną
Stworzyliśmy logo, przykłady stron, z pasją o tym opowiadaliśmy.

Ocena: 3 z minusem xd, za chęci i spoko zrobione według klucza facetki analizy, ale za absurdalny pomysł, którego ona nie rozumie więcej nam nie da ;D Zostaliśmy też lekko wyśmiani przez klasę ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Beszczebelny: ogólnie to jest najbardziej #!$%@?. Takie zadanie powinno się opierać na tym, żeby zrobić sensowny biznesplan, pokazać że tu jest