Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #windows

Ostatnimi czasy mam BSOD KERNELSECURITYCHECKFAILURE za każdym razem jak zrestartuję kompa.

Tylko i wyłącznie na restarcie. Gdy komp jest zamykany i odpalany -> nie jebnie nigdy. Tak samo nigdy nie walnęło gdy komp już działa. Sypie tylko i wyłącznie na reboocie i sypie zawsze, za każdym razem. Widać że system loguje się już na moje konto, cośtam się kręci i nagle jeb KERNEL
SECURITYCHECKFAILURE. I za drugim razem jak się odpali po powrocie z BSODa już działa.

Zawsze jest taki schemat:

reboot -> BSOD -> reboot po BSOD -> działa

Można zapętlać w nieskończoność właściwie, 100% reproduktywności. Normalnie bym powiedział że to jest problem z RAM, ale czemu tylko i wyłącznie w tej sytuacji, czemu tylko na reboocie i czemu dopiero po tym jak system już się wstępnie odpalił i zaczyna się logować na konto użytkownika?

Robiłem już te wszystkie komendy z komentarza z tego wpisu:
https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/s0weuw/bsodkernel_security_check_failure/

Niestety nic to nie dało, nawet zrobił CHKDSK i potem się dopiero #!$%@?ł BSODem wchodząc do windy xD Zrestartował się znowu i zadziałał. To wygląda jakby mu jakieś śmieci zostawały po poprzedniej instancji systemu, a BSOD widocznie ma siłę rażenia na tyle dużą aby je wyzerować aby zaraz po nim już nie wystąpiło.

Dodam, że RAM jest trochę podkręcony na speedzie i timingach, i ma przez to też podbite napięcie -> być może już się nieco zestarzał i trzeba mu podbić jeszcze troszeczkę, ale jak żyję to nigdy nie widziałem aby działo się coś takiego. Jak RAM miał się #!$%@?ć to od razu po przejściu przez BIOS albo #!$%@?ł się randomowo w przeróżnych sytuacjach a nie tylko wyłącznie w jednej jedynej konkretnej, za to w 100% przypadków.
  • 14
@Czlowiek_Ludzki: Robiłem już. Jest tam na liście tych rzeczy do odpalenia na reddicie. Teraz mi leci memtest, może znajdzie jakąś zwaloną komórkę. Ale nie jestem pewien czy to jest hardwarowe, powtarzalność jest trochę zbyt duża.
pokaż autostart i zainstalowany soft.


@Czlowiek_Ludzki: W autostarcie włączony jest już tylko spotify i notyfikacje windowsa. Cała reszta jest out.

Z tymi domyślnymi ustawieniami RAMu to trochę śliski temat i wolałbym w tym nie grzebać bez bardzo dobrego powodu (przed wykluczeniem softu). Dlatego że tam są customowo ustawiane timingi i jak pomyślę tylko o grzebaniu w tym, to mi się rzygać chce (szczególnie że BIOS Asusa jest #!$%@? i nie da