Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja #motocykle co sądzicie o tych płynach czyszczących do dodania do paliwa? Zawsze uważałem to za ściemę ale dobre sklepy to sprzedają więc może coś w tym jest. W składzie są jakieś magiczne chemikalia ale w dużej części jest to izopropanol i aceton. Aceton brzmi jak potencjalne niebezpieczeństwo dla gumowych i plastikowych elementów w systemie paliwowym, ale może niesłusznie się obawiam, może to co aceton miałby ewentualnie rozpuścić kontaktu z benzyną też by nie wytrzymało - nie wiem. Chodzi o czterosuw z gaźnikiem i nie o żadne poprawy osiągów (bo czytałem, że niektórzy dolewają w takich celach aceton) tylko o to czy w celach przeczyszczenia syfu warto to wlać i przepalić przed zimą raz na parę sezonów.
  • 5
@4833478: to jest tak jak z calgonem do pralki, jak #!$%@? pralkę kamieniem to calgonem nie usuniesz ale jak będziesz ładował calgon on nowości, to kamienia nie będzie, dlatego piszą że "Przy regularnym używaniu Calgonu od pierwszego praniapralka pozostaje czysta i bez brzydkich zapachów."
@4833478: nie wiem jak w moto, ale w aucie dolewam liqui molly płukankę przy każdej wymianie oleju od jakiegoś czasu. Efekty były niezłe, widać było potem w misce ile mułu wylazło z silnika (stary zizel), więc coś tam płukanka działa. Dawałem też do wtrysków, tu efekt też był (test przelewowy przed i po), ale z tryskiem jak z gaźnikiem - lepiej wyczyścić/regenerować niż płukać.
@4833478: kolego ale co ty chcesz czyścić?
Przecież gaźnik w środku jest czysty jak nowy.
Nagar w cylindrze chcesz czyścić? To lepiej ściągnij głowicę i zeskrob ten nagar. Bo się jeszcze okaże że płyn podziałał i płaty nagRu odpadły i zatrzymały się pomiędzy głowicą a zaworem i zawór się nie domknoł a tłok w to przywalił.
@4833478: ja tego gowna nie leje - dlaczego?

Ani jeden producent silnika nie przewiduje plukania w swoich instrukcjach serwisowych. Rodzice mieli rozne samochody i zazwyczaj przed 500000 km psulo sie cos innego anizeli silnik( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do motoru - tez nikt tam tego nie zaleca, widze na zachodzie motocykle z przebiegami po 100-200k i tutaj raczej nikt sie nad plukankami nie zastanawial.

No i ostatni