Wpis z mikrobloga

Swoją drogą, nie uważacie, że w tym tempie jak niektóre reprezentacje się rozwijają, to za niedługo będą dla nas poza zasięgiem?

Przykładowo Japonia. Korea Południowa. USA.

Jeszcze kiedyś to raczej pewniaczki do pyknięcia, w końcu piłka nożna sportem narodowym w tych krajach nie jest i nie cieszy się aż taką popularnością jak u nas.

Dzisiaj? Jakbyśmy wpadli do takiej grupy to moglibyśmy zostać rozjechani.

Ciekawe co będzie za 4 lata.

#mecz
  • 11
Swoją drogą, nie uważacie, że w tym tempie jak niektóre reprezentacje się rozwijają, to za niedługo będą dla nas poza zasięgiem?


@zaxom: my też się rozwijamy co by nie mówić
Jeszcze kiedyś to raczej pewniaczki do pyknięcia, w końcu piłka nożna sportem narodowym w tych krajach nie jest i nie cieszy się aż taką popularnością jak u nas.


@zaxom: Oj nie, od kiedy pamiętam to był poziom zbliżony do Polski i mecze z nimi to nigdy nie były pewne zwycięstwa (może tylko dla Hajty xD).
@jestutaj: jak się rozwijamy? w 2018 wygraliśmy z Japonią, co by nie mówić, to po ich ostatnim występie by się po nas przejechali.

wiadomo, że to piłka i loteria też w dużej mierze. tylko my mamy czesiu/laga ball.
a oni mają nowoczesny, agresywny futbol i gej gej pressing.

@Anthermil: no dobrze, ale teraz powoli zaczynają być poza naszym poziomem :|
@zaxom: Czy jawiem? Te reprezentacje nie mają jakichś wybitnych piłkarzy. Myślę, że to bardziej kwestia taktyki niż jakości piłkarskiej. USA mają potężny potencjał, ale raczej go nie wykorzystają przez poziom innych sportów. O budowaniu tfu Soccera w USA mówi się, co najmniej, od mundialu '94, ale to bardzo powolny proces.
@bezzebnyrekin: dodawać można dużo, z tymi po prostu w niedawnym czasie się mierzyliśmy

@Leonvina: no tak, to jest ten aspekt losowości futbolu, dlatego ja bardziej skupiam się na samym stylu gry.
bo jak jesteś konsekwentny w czymś przez lata, to nawet statystyka zaczyna grać pod Ciebie
@jestutaj: nie no, przecież ja Cię kojarzę z tagu jak Eklapa gra chyba... nie trolluj że my jakoś wybitnie się rozwijamy na tle innych.

Piast Gliwice nie ma centrum treningowego dla głównej drużyny, a co dopiero dobrych warunków dla dzieciaków.
Mówimy mimo wszystko o stałym bywalcu Ekstraklasowym i niedawnym MP.

a są kluby, które są w jeszcze gorszej sytuacji.

niektóre kluby mają raz na jakiś czas młodzieżowca, na którym zarabiają... poza
@zaxom: kwestia populacji. jeżeli serbia może grać, to wielkopolska też może.
mówisz Piast Gliwice. a ja powiem, że na Śląsku jest najwięcej klubów w w kraju i to tam rozwijają się talenty a nie na Piast Gliwice który jest tablicą reklamową rozwijającego się, ale niepopularnego miasta. Wielkopolska też się rozwija.
To już masz 7 mln ludzi. więc nie musi cały kraj równie mocno się rozwijać, ale konkurencja w przodujących regionach zrobi