Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję Waszej pomocy. Mam w piwnicy domku letniskowego zamontowany licznik i całą instalacje wodną. Domek nie ma żadnego ogrzewania i martwię się jakie temperatury mogą tam (w piwnicy) panować. Nie chcę po prostu żeby woda mi zamarzła. Szukam jakiegoś patentu, żeby sprawdzić czy temperatura tam byłą poniżej 0 lub do jakiej temperatury minimalnej spadła. Macie może pomysły jak to zrobić?
Obecnie licznik i rury są owinięte wełną, a planuję też dołożyć styropian na jakiejś małej konstrukcji

#remontujzwykopem #budujzwykopem #hydraulika
  • 22
Obecnie licznik i rury są owinięte wełną, a planuję też dołożyć


@Ambiwalentny_: nic nie da przy stojącej wodzie. Albo spuszczasz wodę z instalacji albo grzejesz. Kup "kabel grzejny do terrarium", owiń nim licznik, rurę i zawór i dopiero na to daj izolację termiczną, a kabel zasilaj z termostatu ustawionego na +2 stopnie.
@Jarek_P: zapomniałem dodać - woda jest w całości stamtąd spuszczona, ale zawsze jakieś resztki mogły zostać. Generalnie dobry plan z grzałką, ale jest to stara drewniana chałupa z jeszcze miedzianą instalacją elektryczną i boję się to zostawiać bez żadnej opieki