Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie, bo już zgłupiałem xD
Mam procesor Ryzen 7 2700x (Pinnacle Ridge)
Dysk Samsung 980 M.2 PCIe NVMe

Bedzie mi bootowal system z niego czy nie? Screen przedstawia informacje o płycie głównej.

Zgłupiałem, bo od wczorajszego dnia walczę żeby ogarnąć windows 10 na tym dysku.
Bios widzi dysk, instalator widzi, a po pomyślnym zainstalowaniu systemu na tym dysku nie mogę wybrać go w boot menu device.

Płyta główna ASRock B450m hdv R4.0
#amd #asrock #windows10 #pcmasterrace #komputery
Reevhar - Mirki pomóżcie, bo już zgłupiałem xD 
Mam procesor Ryzen 7 2700x (Pinnacle ...

źródło: comment_1669307351TCyT7507PoJWsqqB08BLPr.jpg

Pobierz
  • 18
@Reevhar: ta gwiazdka przy opisie sugeruje, jakoby bootowanie działało tylko z M2 w trybie SSD a nie PCIe. Nie wiem czemu miałoby tak być, ale może w tym jest problem?
Na wszelki wypadek ustaw w biosie tylko tryb uefi i wyłącz secure boot. Zainstaluj jeszcze raz windowsa, jak nie zadziała, to już nie zadziała :/
gwiazdka sugeruje jakby odnosiła się do Athlona


@Reevhar: w sumie możliwe... ściągnij sobie uefi shell na pendrive i zbootuj go, będziesz mógł zobaczyć czy na partycji uefi masz bootloader windowsa i go uruchomić, żeby sprawdzić czy sie zbootuje wszystko. Jak tak to możesz wtedy ręcznie dodać wpis do uefi.
@Reevhar:

Wyczytałem, że płyta dla mojego cpu niestety nie wspiera bootowania z dysków m2 nvme. Tylko dyski m2 ssd

mega dziwne xD


Y, co?

Wybacz, ale czegoś tutaj nie zrozumiałem.
Przecież dyski M.2 na interfejsie PCI-e jak i na SATA - to są dyski SSD.

Coś tutaj pobieżnie poczytałem sobie tę dyskusję i widzę niejasności co do odczytywania opisu specyfikacji płyty głównej, co tam wspiera a co nie.

Także ten -