Wpis z mikrobloga

#rozdajo #rower #kolarstwo #bieganie #triathlon #hiking

Siema,
od niedawna prowadzę sklep z personalizowanymi mapami stworzonymi na podstawie danych ze Strava lub pliku gpx.

Wśród plusujących wylosuję jedną osobę która wygra personalizowany plakat w wybranym kolorze z ramką 50x70 cm (lub mniejszy).

Personalizowany plakat to świetny sposób:
- na prezent dla bliskiej osoby,
- udekorowanie domu,
- upamiętnienie sportowego wyczynu.

Dla reszty mireczków mam kod rabatowy 20% "WYPOK20"

https://routemaps.co/produkt/personalizowany-plakat/

Losowanie przez mirkorandom 1 grudnia. Zielonki nie biorą udziału.
snc_ - #rozdajo #rower #kolarstwo #bieganie #triathlon #hiking

Siema,
od niedawna...

źródło: comment_1669294438SQkw68PxBX3PhXWHy4iFkR.jpg

Pobierz
  • 35
@kodecss: Z jednej strony sporo i raczej bym tyle nie dał.

Ale z drugiej strony to:
- poskładanie tego w jakimś programie graficznym to z godzinka zejdzie jak nie robisz tego zawodowo
- wydruk w drukarni w dobrej jakości jednej sztuki to pewnie z 20zł
- spora ramka to z 30zł pewnie
- załatwianie, składanie, wizyta w drukarni to minimum kolejna godzina w plecy.

Nie wiem jak cenisz swój czas ale
@snc_: @awiner:
Ale co tu jest do obróbki graficznej ?
Bo to jest żywcem wyciągnięty zrzut trasy z programu. Nie wiem czy tego co ty opisujesz bo ja używam Relive(czy jakoś tak) i dokładnie wyrzuca mi coś takiego jak u góry na obrazku.

Mniejsza, w każdym bądź razie życzę powodzenia w prowadzonym biznesie. Może dzięki takim postom sam otworzę swój autorski sklep z personalizowanymi kocykami dla niemowląt, tylko już 2
@snc_: Nie będę brnął w ten temat, bo coś czuję że ta rozmowa zaraz będzie brnąć w tym kierunku, że tło z obrazka można tylko usuwać fotoszopem na licencji a nie programem online, który robi to automatycznie.

Sam się bawię grafika amatorsko-pół amatorsko, zarobkowo.

Ale cieszę się, że ktoś twoją "twórczość" kupuje za takie pieniądze.

Chociaż może to ze względu na niższe aktywnych świrów, bo sam chodzę po górach i jak
@faxepl: To nie jest mapka prosto ze Stravy, tylko mapka podobna do mapki ze Stravy. Drukowana mapa nie jest mapą pobraną ze Strava. Ze Strava pobieram tylko statystyki i ślad trasy.
spora ramka to z 30zł pewnie


@awiner: za 30 zeta to chyba coś bardzo malego i gównianego z wiórów.. niestety ramki są dosyć drogie, szczególnie jakieś względnie porządne (bo absolutnie porządne drewniane to w ogóle pare stów można wydać...).
I ludzie to kupują?


@kodecss: kupują i za dużo więcej i to bez ramy nawet. Inna sprawa, że porządny druk (a nie jakieś gówno typu plakat na słup na miasto) to trochę kosztuje, a i przecież to nie jest charytatywnie i musisz mieć odpowiednią marżę, żeby w ogóle się utrzymać z tego.

@snc_: na czym drukujesz?
Drukowana mapa nie jest mapą pobraną ze Strava


@snc_: już widzę drobne różnice, np. masz inne ikonki parków narodowych i chyba nie masz oznaczonych mokradeł. Jakkolwiek, nadal korzystasz z danych OpenStreetMap, przez jakiś serwis do generowania map. typu Mapbox, MapTiler. Nawet w materiałach promocyjnych MapTilera zachowana jest stopka z informacją o źródle danych mapowych (prawy dolny róg):
faxepl - > Drukowana mapa nie jest mapą pobraną ze Strava

@snc_: już widzę drobne ...

źródło: comment_16693044361iUh6x5XDeQmAfasrNadJO.jpg

Pobierz
@snc_:

A Relive wyrzuca Ci plik 300 dpi gotowy do druku? Domyślam się że nie, i tu jest wielka różnica.


Nie chce mi się specjalnie ściągać aplikacji i sprawdzać, ale zaryzykowałbym pare zł przeciwko gruszkom, że wypada plik do przeformatowania na krzywe w maks 5 kliknięciach. Mapa na bank przerabiana z openstreetmap. Ogólnie robota półautomatyczna, a pliki lecą w PDF albo eps do druku, więc co tutaj ma do rzeczy to
@Oolie: jak już masz infrastrukturę, przygotowane oprogramowanie, ogarniętą drukarnięto robota półautomatyczna. Nie zmienia to jednak faktu że samemu wiele taniej bys tego nie zrobił
@snc_: ogarnij kwestię licencji. Myślałem, że cena wynika po części z korzystania z płatnych map, a tu jednak zaskoczenie ;d

Poza tym moim zdaniem warto dać do wyboru opcję z nazwami miejscowości, z największymi oraz zupełnie bez.