Wpis z mikrobloga

Mireczki zauważyliście, że rynek kart graficznych właśnie upada.
Obecnie jest największy spadek dostaw oraz sprzedaży nowych kart graficznych od 10 lat.
Okazuje się, że ilość dostarczanych na rynek kart graficznych spadała do poziomu z czasu recesji z 2009 rok (poprzedni kryzys, który w Polsce się nie udał, bo nasze państwo było akurat na plusie)
Ja na razie się wstrzymam, nie potrzebuje nowej karty i to jeszcze za tak wysoką cenę.
Dopiero bym kupił nowe gpu gdybym był zmuszony do zmiany.
Z punktu widzenia przeciętnego Polaka, ceny kart graficznych właśnie przekroczyły ceny używanych samochodów.
Tylko nie piszcie, że karta graficzna jest dobrem luksusowym, bo nie musimy ich kupować.
To jakby napisać, że sandały też są dobrem luksusowym, idąc tym tokiem rozumowania, bo nie musimy ich kupować i możemy przechodzić całe lato w trampkach z lidla xD
Trzeba się wstrzymać i pójść na przeczekanie.
Mam taką nadzieję, że producenci nie mogą sobie pozwolić na zbyt długie przestoje w sprzedaży.
Niedługo będą musieli ciąć ceny i to bardzo.
Tak jak teraz to zrobiła firma amd z cenami procesorów amd ryzen 5000.
Obniżyli ceny o 50% w dół.

Źródło po angielsku: https://www.tomshardware.com/news/gpu-market-nosedives-sales-lowest-in-a-decade
Źródło po polsku: https://ithardware.pl/aktualnosci/sprzedaz_kart_graficznych_mocno_pikuje_najslabsze_wyniki_od_dekady-24491.html

#pc #komputery #pcmasterrace #amd #nvidia #kartygraficzne #bitcoin #ethereum #gpuacl #gpupricebot #btc #eth #kryptowaluty #xkom #blackfriday #czarnypiatek #informatyka
Pawci0o - Mireczki zauważyliście, że rynek kart graficznych właśnie upada.
Obecnie j...

źródło: comment_1669275996sFchOx4cXDNxtq6Dt0G0HO.jpg

Pobierz
  • 22
@Gruby_Kociol: Niby najniższa sprzedaż od dekady, a nvidia dopiero teraz, i to tylko czasami, sprzedaje ampere poniżej msrp... Te od AMD są sprzedawane sporo poniżej, ale to tylko dlatego że miały beznadziejną startową cenę ¯\_(ツ)_/¯ Trzeba też przypomnieć że ta generacja już przemija. W przeszłości na ogół doprowadzało to do tego, że w tej samej cenie miało się kartę z nowej serii gpu, sporo wydajniejszą. Co teraz mamy? RTX 3080 msrp
@mesje_labul: to akurat prawda RTX 4080 się nie sprzedaje i nie wiem jak go chcą opchnąć nie zmniejszając ceny - zwłaszcza po tym jak amd wypuści 7900 XTX.
Też trzeba brać poprawkę że 4090 mimo wszystko się wyprzedało - ile jeszcze są w stanie kart sprzedać po tej cenie - nie wiem, zobaczymy.

Niestety będą musiały być podejmowane decyzje czy obniżamy marżę czy godzimy się z niższą sprzedażą.
Fakty też są
@Gruby_Kociol: Sprzedaż wszystkich kart graficznych obecnie jest najmniejsza od 10 lat.
Ceny nowych rtxów z serii 4000 są oderwane od rzeczywistości i przekraczają ceny używanych samochodów.
To samo dotyczy nowych procesorów, płyt głównych, pamięci ram dd5. np. inteli 13 generacji, ryzenów 7000.
Jest bardzo drogo. W zamian nie otrzymujemy jakieś super mega wydajności, czy efektywności energetycznej, którą można by było wytłumaczyć wysoką cenę w porównaniu do poprzedniej generacji. Nie ma przełomu
przekraczają ceny używanych samochodów.

To samo dotyczy nowych procesorów, płyt głównych, pamięci ram dd5. np. inteli 13 generacji, ryzenów 7000.

Jest bardzo drogo. W zamian nie otrzymujemy jakieś super mega wydajności, czy efektywności energetycznej, którą można by było wytłumaczyć wysoką cenę w porównaniu do poprzedniej generacji. Nie ma przełomu / rewolucji.


@Pawci0o: wymieniasz same topowe komponenty do użytku domowego i mówisz, że jest drogo? To tak jakbyś mówił, że samochody są
@Pawci0o: jak sobie robiłem wyliczenia to potencjalny komp który by mnie zadowolił to 2500 euro xD
W 2015 roku kupiłem kompa za 2500 PLN więc ceny są #!$%@? fest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawci0o: przecież sam CEO Nvidii powiedział, że sztucznie będą ograniczać dostępność kart żeby utrzymać ceny w miejscu, bo nie muszą sprzedawać taniej
@Itsjustonlyme: @elementarz1: @Qiudo: @Gorkel: @Fugazi: @JestemZielonka123: @cryptonews_win: @mesje_labul: @Gruby_Kociol: @dean_corso:

Amd radeon rx 6600 oraz nvidia geforce rtx 3060 to obecnie low end.
Są to mało opłacalne karty ze względu na słabą wydajność, oraz obciętą specyfikację.
Tylko desperat je kupi mając do wyboru jako alternatywę np. nvida rtx 3060 ti 8gb lub amd radeon rx 6700 xt 8gb.
Niestety karty cały czas
Amd radeon rx 6600 oraz nvidia geforce rtx 3060 to obecnie low end.


@Pawci0o: można też zaobserwować kompletnie wywalone na low end przez obu producentów, lub dosłowne plucie w twarz klientom. 3 lata temu za 650 zł mogłem dostać więcej niż znośne rx 570 8gb. Teraz tę kwotę trzeba przemnożyć 2 lub 3 razy. Aktualnie poniżej 1k jest zawrotne 1630, lub dziwoląg rx 6500xt co jest na ogół wydajniejszy o 15%