Wpis z mikrobloga

Wykopki, doradźcie coś, bo szukam furki, przeglądam ogłoszenia i bardzo różnych kandydatów rozważam.
Kryteria to:
Benzyna
Budżet 40-45k
Fajnie jakby się coś odpychało i nie było jakimś turbo golasem.
Roczniki w tej cenie, to myślę max 2013.
4/5 drzwi

Które silniki spoko, a które omijać szerokim łukiem? Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Zastanawiałem się nad:
- Alfa Guilietta 170KM (słyszałem dużo dobrego o systemie DNA + fajnie wygląda + często spoko wyposażona)
- BMW 1 / 3 w sedanie (tu kompletnie nic nie wiem o silnikach
- Passat CC (najczęściej w ogłoszeniach przewija się 1.8)
- Peugeot 508 (inne auto niż powyższe, ale często bardzo dobrze wyposażony, wiem, że w porównaniu z resztą będzie mułowate)
- Mini Clubman (z czystej ciekawości, bo kilka też już widziałem w tym budżecie i kupno Mini mi chodzi po głowie od dawna)
- Honda Civic VIII

Wiem, że auta dość różne, z różnymi opiniami, ale może ktoś nimi jeździł i jest w stanie opisać swoje wrażenia.
#samochody
#bmw
#volkswagen
#honda
#alfaromeo
#peugeot
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FanaticoRosso1910: Jeśli szukasz BMW po 2008 roku to niestety muszę Cię rozczarować ale silników benzynowych nie można polecić. Przeszli wtedy w większości na wtrysk bezpośredni i są to jednostki bardzo skomplikowane wymagające ogromnej wiedzy na temat diagnostyki i działania. Takie TSI to nawet nie ma podjazdu do technologii wtrysku bezpośredniego N43/N53.
@FanaticoRosso1910: Mam 308 z 1.6 THP 156 i zbiera sie naprawde ok. Silnik narazie daje rade ale jak jak mozesz to bierz wersje 165km bo niby troche lepsza. U mnie narazie przez 30 000km tylko raz cewka padla ale poprzedni wlasciciel robil sporo bo rozrzad, czyszczenie kolektora i modyfikacje odmy przy 50 000 ( _)