Wpis z mikrobloga

Czołem Mirasy, jeszcze nie dawno smieszkowalem ze stepujacych budowlancow i innych wolfikow z myślą, że mnie podobne przygody ominą, az tu nagle żona podjęła nasza wspólna decyzję o zakupie połowy bliźniaka w Mazowieckim ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy ktoś kto ogarnia tematy wokoło budowo-domowe mógłby zerknąć na standard wykończenia i Ew. wytknąć jakieś punkty, które maja jakieś drugie dno? Czy te materiały mają ręce i nogi?

Więcej w linkach:

https://ibb.co/XyPxkTZ
https://ibb.co/cwhRtZ3
https://ibb.co/Qpssv8y

#mireknaswoim #nieruchomosci #budowadomu #budownictwo
Letoo - Czołem Mirasy, jeszcze nie dawno smieszkowalem ze stepujacych budowlancow i i...

źródło: comment_1669237833J3KqV1IKtRmkQ1zUyqyHuK.jpg

Pobierz
  • 26
@Letoo: Nie będę się odnosił do standardu, o który pytasz. Natomiast odpowiedz sobie na pytanie. Co się stanie gdy jako deweloper obiecam Ci wszystko to co chcesz a nawet więcej. Czyli "cuda wianki na kiju". A później jako deweloper zamknę działalność, ewentualnie ogłoszę upadłość.
Do kogo będziesz zgłaszał niezgodność z umową?
Wybierz firmę z renomą, a jeśli jej nie ma to taką, która pozwoli CI śledzić postęp budowy.
Ja kupiłem dom
@Bad_Wolf a z tych dwóch materiałów który będzie lepszy? Jest coś lepszego niż te 2? Jaka w takim razie powinna być grubość warstwy izolacji dachu? Bo internety skaczą od "25 cm jest git" do "im wincyj tym lepij". To nie jest dom pasywny, ale ma być względnie energooszczędny = rekuperacja + pompa ciepła + fotowoltaika
@stopy-kanadyjka też zastanawialem się nad punktami które wymieniasz, obecnie stan to surowy zamknięty i jakbym miał się decydować to na pewno zapłacę jakiemuś specjaliście od budowlanki żeby sprawdził dom na tym etapie i po dalszych pracach (ocieplenie, tynki itp.) Ja jestem z natury podejrzliwy, więc to nie tak że biorę co dają na hurra, natomiast nie znam się na tych sprawach kompletnie, więc zbieram opinie
@stopy-kanadyjka zwróć uwagę na to że sprzedaż jeśli nastąpi to na nowych przepisach deweloperskich i z ochroną funduszu, nie da się wziąć kasy i paść, bo transzę wydawane są w miarę postępów prac i z rachunku powierniczego.
@Letoo: imo dobrze towyglada. obstawiam że projekt spełnia lajtowo normy. Pytanie czy to faktycznie tak wykona .dopytalbym o styro na stropie czy będzie akustyczne. I kluczowe. Czy to jest połowa bliźniaka czy domu dwulokalowego. Czy ściana z bliźniakiem jest wspólna czy oddylatowana. To samo z fundamentem. W bliźniaku powinien byś osobny z dylatacja. Jeśli to dwulokalowy czyli ze wspólną ścianą to olej. To są projekty poczwarki, będziesz miał dom jak w
@mixerro styropian na stropie to warstwa pomiędzy parterem a poddaszem? Dom już stoi, więc to co uwzględnialy prace do obecnego momentu czyli stan surowy zamknięty zostały już wykonane - podpytam o ten styropian.
@stopy-kanadyjka ¯_(ツ)_/¯

Ryzyko oczywiście jest dlatego zrobię co mogę żeby zweryfikować jakość wykonanych prac. Każdy medal na 2 strony, z małym deweloperem można się dogadać, a z molochem można sobie przerzucać pisma do skutku.
@Letoo pomijając te szczegóły z ławą gdzie pewnie wdarł się błąd, to na papierze wygląda przyzwoicie.
Konstrukcja jest solidna, plus za stropy z żelbetu gdzie dziś mało kto takie robi. Bardzo dobre izolacje przeciwwilgociowe, papa z wysokiej półki.
Izolacje termiczne spełniają obecne standardy i będzie ciepło.
Plus za schody wylewane, bo deweloperzy żydzą na tym coraz częściej i nie robią schodów.

To co mi się nie podoba to pokrycie dachowe, bo nie