Wpis z mikrobloga

Ostatnio z #rozowypasek odwiedziliśmy jej rodziców, wiecie normalna wizyta nic szczególnego tak aby podtrzymać w miarę dobre relację, no ale przechodząc do szczegółów, siedzimy sobie normalnie przy stole wieczór mija naprawdę sympatycznie aż nagle "przyszła" teściowa odpala fajerwerki MOJA CÓRKA NIE POWINNA PŁACIĆ ZA TWOJE MIESZKANIE!!!!1111, w tym momencie miałem oczy jak 5 złotych bo z różową mamy to od dawna dogadane, że płaci za czynsz + internet (łącznie 600zł), więc spoglądam w jej stronę i mówię powiedz co o tym myślisz a ona odpowiada, że jak myślę o niej poważnie to NIE POWINIEM brać od niej żadnej kasy za mieszkanie.

Serio w tym momencie poczułem się jakby ktoś napluł mi w twarz i jeszcze solidnym liściem poprawił, długo się nie zastanawiałem wstałem i wyszedłem od jej matki mówiąc, żeby została u niej bo chce to wszystko przemyśleć.
Następnie zamówiłem taxi i wróciłem do mojego mieszkania, spakowałem wszystkie rzeczy różowej i wysłałem kolejnego dnia kurierem i teraz zaczyna się cyrk.

Po odebraniu rzeczy dzwoni do mnie różowa z płaczem co ja robię, czemu ją spakowałem o co mi chodzi i że ona do mnie jeszcze dziś wraca XD i uwaga, że z tym czynszem to ona przemyślała i że faktycznie będzie mi go płacić, ale ja już miałem tego dosyć bo serio za jakiego faceta ona musiała mnie mieć żeby stawiać warunek mieszkania za darmo, bo jesteśmy razem.
Z dużym bólem serduszka powiedziałem jej że nie ma po co wracać i się rozłączyłem, żeby chwilę później zadzwoniła jej matka, ale tutaj już nie odebrałem bo nie miałem ochoty z tą babą gadać.
Mam teraz mętlik w głowie, bo sprawa jest świeża, do tego różowa wydawała się być okej, ale taka akcja dla mnie to red flag, napiszcie Mireczki coś mądrego bo ja już sam nie wiem ( _)

#logikarozowychpaskow
#niebieskiepaski
  • 372
@janmazoch: Jeżeli mieszkanie jest Twoje, to faktycznie nie powinna spłacać kredytu i dokładać się do remontu, ale czynsz i media spoko. Pytanie tylko czy to zdanie jej czy tylko jej matki, bo jaki ona ma wpływ na zdanie matki? Bez przesady.
@janmazoch: już pal licho ten czynsz, red flag, ze zamiast to z tobą dogadać, jak miała coś na wątrobie, nawet się pokłócić, zrobić awantury na pół osiedla, cokolwiek, to musiała się pożalić matce i pewnie wymyśliły, ze poruszy ten temat jak będziecie razem, to odpuścisz, bo się będziesz wstydził. Ooooj, za takie wciąganie rodzinki w wasze prywatne sprawy urządziłabym piekło ( ͡° ͜ʖ ͡°) może nie rozstawałabym
@janmazoch: reakcja wydaje się być zbyt impulsywna, jakbyś był w socjopatą lub przynajmniej w spektrum autyzmu, ale pewnie po prostu mniej lub bardziej świadomie wiesz, że kasa była u was w niedopowiedzeniu, może jest młodsza, zarabia o wiele mniej i z tyłu głowy miałeś alert, wiedziałeś, że nie Ty, a Twój zasób jest dla niej atrakcyjny, więc to zawsze była kwestia uderzenia w odpowiednią strunę w odpowiednim czasie, dlatego zareagowałeś tak
@Zawsze_w_szpilkach: mhm, czyli mieszkasz za free, tylko dzielicie się "kosztami". A wiesz, że kredyt to też koszt życia? I nie, wcale nie będzie mieszkanie "tylko jego", bo razem je urządzacie i jak jest ślub, to pewnie nie zgodzisz się na intercyzę. Pomijając, że ta często w Polsce nie broni wcale przed podziałem majątku.

Jesteś pasożytem, jakbyś tego w słowa nie ubrała, ale facet się na to po prostu godzi "bo tak
to się tak zaczyna, a skoro różowa popiera matkę to będzie tylko gorzej.


@patrykjaki: nie zgadzam się, jak różowa jest podatna na sugestie to ty @janmazoch też ja prędzej wychowasz. Jak dziewczyna jest ogólnie ogarnięta i dobrze się dogadujecie to daj jej szansę. Na wykopie każdy lubi dramy i napisze, żebyś zakończył związek, ale laska widocznie zrozumiała błąd i jak nie była lasa na kasę w innych kwestiach to bym spróbował.
@janmazoch: Jeśli to nie bait, to pokazałeś mistrzostwo szanowania samego siebie. Przecież to była czysta ustawka i 'poszczucie' matką.
Zamiast normalnie z partnerem porozmawiać, to takie akcje osaczenia organizują.
Jakie by ustalenia na temat kosztów nie były, to się o nich rozmawia i wspólnie - bez udziału postronnych, wypracowuje jakiś kompromis. To co pokazała ta Twoja - żenada.
Ja bym zrobił tak jak Ty, tylko pewnie jeszcze przed wyjściem powiedział co
@janmazoch miałem nadzieję że na końcu napiszesz że ci się nie chce pisać dalej tego baita XD

Jeżeli to prawda i płaciła za czynsz to trochę chamówa że ją jednak wywalasz bez żadnego wypowiedzenia, ale ogólnie to bym też nie chciał być z taką baba więc się nie dziwię.

Tylko ciężko mi uwierzyć że w sekundę po tej akcji podjąłeś tak radykalne kroki planując jednocześnie kupno pierścionka. Coś tu się nie klei.