Wpis z mikrobloga

@Ukrajiniec: masz spękana i przesuszoną skórę. Możesz spróbować wazeliny kosmetycznej albo czegoś z dużą zawartością gliceryny. Jeszcze rumianek, cynk, nagietek, albo Wit. E w składzie kremu

Jeśli nie zacznie się regenerować to do dermatologa żebyś egzemy nie dostał.

Unikaj zmywania naczyń i detergentów, żeby nie podrażnić mocniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KollA: Taki mam telefon, lepszego nie zrobię, niestety. Posmarowałem kremem Bambino, jako że jest z cynkiem i witaminą E. Wazelinę kupię jutro. Chyba że coś innego proponujesz?
@Ukrajiniec: Skoro nie widzę co to, to jak mogę proponować. Domyślać się można, że jak jest zimno, to brak rękawiczek i wysuszenie skóry powoduje jej pękanie, ale to gdybanie.
@Ukrajiniec: Nadal mało widać, to białawe to może być zrogowaciały naskórek, ale nie można wykluczyć czegoś innego. Najbardziej to wygląda na albo oparzenie, później może wychłodzenie na dworze, albo chemiczne podrażnienie, a dalej bym rozważał ewentualnie jakieś infekcje. Infekcje narastają czasami stopniowo, sam mam obecnie półpaśca i to zanim wystąpiła wysypka bolał nerw przez tydzień. Może samo zniknie przy smarowaniu maścią do rąk, jak będą jakieś zmiany to daj znać, albo
@Ukrajiniec: czy ostatecznie to czas pokaże, cały czas zachodzą różne funkcje w organizmie, na to nakładają się oddziaływania czynników z zewnątrz, mnie właśnie kończy się półpasiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KollA: Mam już dosyć skórnych problemów, ospę kiedyś miałem i pamiętam jak to swędzi. Półpaśca miał wujek, pamiętam panikę przed zarażeniem się.