Wpis z mikrobloga

@Luczexx: Mam go już sporo, ale używałem ledwo kilkanaście razy. Co mogę powiedzieć?
Pytasz o różnice w świeżomielonej mące - najbardziej się obawiałem wpływu ma czas fermentacji, ze cały mój proces się rozjedzie. Ale nie zauważyłem znaczących zmian.
Spora różnica jest w smaku i w aromacie. I w tym ze jesteś niezależny od sklepowych mąk, a wiadomo ze te do "eksperymentów" albo uznawane za prozdrowotne bywają drogie.
Sama mąka ryżowa do
@ComboBreaker: Zamiast mąki ryżowej wystarczy mąka ziemniaczana. Efekt ten sam a cena o wiele niższa. Generalnie wystarczy jakakolwiek maka bezglutenowa do koszyka.
Chociaż z drugiej strony ile się zużywa tej mąki do posypywania? Jakieś śladowej ilości. U mnie przy korzystaniu z mąki ziemniaczanej praktycznie całość zostaje w koszyku i potem używam jej ponownie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Cz4ku: Przy pieczeniu ok. 30 chlebów co pewien czas widać jakieś zużycie tej mąki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja koszyki od razu wytrzepuje i stawiam na piec do wysuszenia. Nie zostawiam na później, bo to prosta droga do grzybów albo robactwa.