Wpis z mikrobloga

Ej Mircy,
znajoma ma lapka HP 855 G8 z Ryzenkiem, który ma wyjście USB-C obsługujące wideo (HDMI) i te szmery bajery.
Ma też w swoim biurze jakąś starą stacjonarkę - jakiś Core i5 4th gen oraz mysz, klawę USB i monitor HDMI.

Teraz muszę jej zrobić szybkie i bezkonfliktowe przełączanie z lapka na stacjonarkę przy użyciu tej samej myszy, klawy USB i monitora HDMI. Pomyślałem, że najprościej by było dokupić jakiś kontroler obsługujący usb-c z obrazem i przepinać jedno USB-C zamiast ładować ta,m jakiś kvm.

Co sądzicie? Są jakieś takie sprzęty na PCIe?

#kiciochpyta #komputery #pcmasterrace
  • 3
@majk3l: a monitor ma tylko jedno wyjście? Bo najprościej to zamiast bawić się w przepinanie kabli to kupić taki badziew:

https://allegro.pl/oferta/ugreen-przelacznik-adapter-hub-switch-box-4x-usb-10591033960?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=NmQ1YTc3NzItNTY1Yy00N2RhLWI0N2YtMGZiNWFhZmY4OGExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6a4f5994-fcfd-4486-8ba8-47ff93ef042e

Wpinasz do niego klawiaturę i myszkę i jednym kliknięciem zmieniasz źródło laptop/PC.

A ten lapek z tego co widzę to ma zarówno osobne USB jak i osobne HDMI.
zamiast ładować ta,m jakiś kvm.


@majk3l: sorry, dopiero sprawdziłem co to jest KVM ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ale jak najprostrze urządzenia tego typu kosztują 40 zł, to nadal myślę, że nie ma sensu bawić się w przepinanie kabli.