Wpis z mikrobloga

#programista15k #podcast #pytanie #programowanie
Czy zna ktoś warte uwagi podcasty z tematyki programowania (najlepiej java i okolice), architektury, mikroserwisów i takich tematów ogólno software engineering? Warunki są takie, żeby:
1. Były to podcasty nastawione edukacyjnie (tutorial, kurs), żeby faktycznie można było z tego jakąś wiedzę wynieść. Najczęściej jak słuchałem podcastów IT to były jakieś luźne rozmowy z danej tematyki np. security, co można sobie posłuchać, ale nie ma zbyt wielkiej wartości edukacyjnej
2. Nie były nastawione na całkiem początkującego, w sensie dla kogoś kto ma pojęcie o programowaniu i chciałby się dokształcić z jakiegoś tematu (to niestety wada większości tutoriali i kursów)

Język angielski lub polski. Nie wiem tak naprawdę, czy da się zrobić dobry materiał edukacyjny w formie podcastu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale jak ktoś zna to może podrzucić namiar na YT, spotify czy coś innego
  • 5
@NieBendePrasowac: Jeśli chodzi o architekturę to polecam Better Software Design. Ale ogólnie ciężko o takie "edukacyjne" podcasty przynajmniej po polsku. Możesz sprawdzić Glosariusz Programisty, Programowanie to wyzwanie jeśli chodzi o poziom dla początkujących. Myślę że z DevTalk też można się wiele dowiedzieć. Z angielskich pewnie jest tego więcej ale nie orientuje się w nich.