Wpis z mikrobloga

Mirasy, kupowałem PS5 w lipcu 2021, i wydaje mi się że zaczynają mi dryfować analogi w kontrolerze. Z tego co pamiętam to sony daje 1 rok gwarancji, ale sklepy dają 2, true? Jak zgłaszaliście sklepom awarie swoich sprzętów? Kurier go ode mnie odbiera czy tak dobrze to tylko u sony? Nigdy nie oddawałem nic na gwarancję ¯\_(ツ)_/¯
#playstation #ps5 #mediamarkt
  • 10
@szad7: gwarancji jest tyle ile daje producent. U sprzedawcy możesz reklamować z tytułu rękojmi przez 2 lata od zakupu. Jak przekazujesz towar do reklamacji zależy od sklepu. Trzeba wejść na stronę sklepu i znaleźć zakładkę reklamacje -> rękojmia i tam wszystko będzie.
@szad7: Miałem to samo, na stronie Sony masz specjalny formularz, jest nawet instrukcja na yt, zgłaszasz problem, oni wysyłają Ci kuriera, zabierają sprzęt a po tygodniu albo masz naprawionego pada albo nowego. Naprawili mi tak tego dołączonego do konsoli. Zrobili to po ponad roku od zakupu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szad7: u mnie minął rok i Sony mnie zostawiło z gwarancją sprzedawcy. Kupowałem w Media Expert i tam na stronie zgłosiłem w formularzu. Dostałem wiadomość na maila ze przyjęli i zjawi się kurier. Kurier przyszedł dałem pada zapakowanego w jakiś karton. Po kilku dniach email że wadę wykryli i naprawią. Potem dostałem od serwisu zewnętrznego maila ze jest kontroler u nich i mam śledzić status. Na tym etapie jestem aktualnie a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szad7: gwarancji, też mam nadzieję że sklep zapłaci. Na stronie serwisu jest informacja że czekają na odpowiedź, a na mailu nic nie dostałem. Media Expert w wiadomości stwierdzającej że usterka istnieje, powiedział że stwierdzają faktyczna wadę i ją naprawią jak najszybciej. Stąd nie wiem w końcu kto za to beknie. Jak jutro nie dostanę maila od nich to zadzwoń ie do serwisu i się dowiem.
@szad7: odradzam "gwarancje" sony szerokim łukiem xD, dwa razy odsyłane pady, dwa razy odsyłali zepsuty, raz za razem co raz bardziej zepsuty, w jednym driftowały analogi bardziej niż w poprzednim, a w drugim oprócz driftów nie działał też przycisk xD. Całość trwała pół roku, a ja dalej byłem bez działającego pada. Oddałem na rekojmii w mediaexpert i po mniej niz miesiacu mialem naprawionego pada. Tfu na sony chciwych #!$%@?ów.