Wpis z mikrobloga

Jechałem wczoraj wieczorem metrem w Barcelonie. Przede mną stało 2 mężczyzn, którzy ze sobą rozmawiali. Nagle jeden pocałował drugiego w usta. Taki zwykły, szybki buziak. Byłem trochę zszokowany, bo nie jestem przyzwyczajony do takiego widoku. Potem pomyślałem, że moi tęczowi przyjaciele w Polsce tak nie mogą mimo, że są ze sobą lata, bo może się to skończyć nieprzyjemną sytuacją. Smutne.
#przemyslenia #teczowepaski
  • 21
@ghandi92: ale łatwo dajesz się manipulować.

Tak samo jak z kibicami piłkarskimi, panuje powszechne przekonanie, głównie ze strony liberalno-lewicowego środowiska w Polsce, że panuje u nas jakaś niesamowita dzicz, a rzeczywistość pokazuje, że na zachodzie jest właśnie dużo gorzej.

Odnośnie homofobii w Barcelonie,

https://letmegooglethat.com/?q=+homophobic+attack+spain+barcelona

Nasza Konfederacja, Pani Gądek, do tego, co dzieje się w prawicowej Hiszpanii drogi kolego, to przepaść.

Najlepiej wiedzą o tym kibice Espanyolu Barcelona. #pdk

Nie pamiętam już,
@Serghio: czy ja przeczę temu, że w Barcelonie występuje homofobia? ¯\(ツ)_/¯ wszędzie znajdziesz dzbana, którego boli, że ktoś jest "inny". W Izraelu też (co to ma do rzeczy? XD) Hiszpania nadal jest o wiele bardziej przyjaznym krajem dla homoseksualistów niż Polska (gdzie małżeństwa homoseksualne są legalne?) - systemowo i (wydaje mi się) społecznie ¯\(ツ)_/¯
@Szatan_Krol_Ciemnosci: W Polsce jest specyficzny kult męskości i siły, więc jak dwóch kolesi, którzy wyglądają właśnie "męsko" coś ze sobą publicznie robi, to nie wywołują reakcji. W najgorszej sytuacji są osoby w typie femboya, ubrane mniej ortodoksyjnie, eksplorujące tę bardziej kobiecą stronę - są obiektem ciągłych ataków, nawet od osób dość neutralnych. Taka jest moja obserwacja.
@fuechsinn: Bo podczas imprez piłkarskich takie zachowanie jest dość typowe i to wcale nie musi zaraz świadczyć o byciu gejem.
Oczywiście nie twierdzę że mam rację. Tylko biorę pod uwagę taką możliwość, i możliwe że to była para.
@Xing77 istnieje jakaś zasada, że podczas imprez piłkarskich na całym świecie niezależnie od miejsca odbywania się imprezy oraz podczas wykonywania czynności kompletnie niezwiązanych z kibicowaniem drużynie czy w ogóle oglądaniem meczu (jak np. oczekiwanie na pociąg w metrze) ludzie randomowo całują w usta swoich znajomych tej samej płci i #nohomo? Trochę naciągane bym powiedziała xD