Wpis z mikrobloga

Ogolnie zaczalem sobie wyznaczać cele zwiazane ze swiadomym snem dzieki książce, o ktorej tyle mówię, zaczalem od ćwiczeń na pamięć perspektywiczną i dziś poszło nawet dobrze, chce tez przestudiować technikę refleksyjna Tholeya bo widzę, że ma duży potencjał i skuteczność

Ogolnie podczas drzemki miałem dość ciekawe LD albo sen o LD, sam nie wiem niby czulem jakas swiadomosc i mialem samodzielnie podejmowalem decyzje ale czulem jakby to byl jakis jeden wielki chaos, mialem kilka FP i skakalem ze snu do snu, probowalem nawet we śnie wyłączyć nagranie do EILD (chyba kilka razy) co nie skończyło sie jego wylaczeniem (co mnie uswiadomilo i wywalilo do nastepnego snu albo rzeczywistości)
Warunkiem sprzyjajacym dobremu EILDowi są chyba:
- Wyspanie / Wyspanie bez dwoch godzin rano (kumuluje sie faza REM)
- Brak głodu
- Niezbyt wygodna pozycja

#swiadomysen #swiadomesny #oneironautyka #swiadomesnienie #ld #luciddream #sen #sny
Pobierz billuscher - Ogolnie zaczalem sobie wyznaczać cele zwiazane ze swiadomym snem dzieki ...
źródło: comment_16690746790dKEnX8Vs0imS3ChXLHT4i.jpg
  • 6
@Asarhaddon: Gówno prawda są badania pokazujące, że świadomy sen nie zaburza czynności regeneracyjnych to po pierwsze, po drugie nie musisz codziennie śnić świadomie, nawet to nie jest zalecane tylko od czasu do czasu tak, świadomy sen ma swoje minusy JEŚLI PRÓBUJESZ GO UŻYWAĆ CODZIENNIE LUB ZANIEDBUJESZ PRZEZ TO HIGIENĘ SNU, albo możesz też podczas drzemki rannej

Despite the heightened brain activity during REM sleep with lucid dreaming, the restorative function of
@billuscher @Asarhaddon moje (i nie tylko moje) zdanie jest takie: najpierw uczyć się świadomie śnić, później nauczyć się świadomie kontrolować, zmieniać i dowolnie ingerować w sny. kiedy już się opanuje to wszystko do perfekcji pozostawać w pełni świadomym i wszystko zapamiętywać ale sny pozostawić samym sobie. wyższy stopień wtajemn. to śnienie progresywne