Wpis z mikrobloga

Was tam w @Moderacja już doszczętnie powaliło?

Z góry przepraszam za nieskładny tekst, ale strasznie się wściekem. Kolejny raz, mianowicie trzeci, moderacja usunęła mojego posta z przeróbką mema, który krąży po Wykopie już od miesięcy. Mimo że mem sam w sobie nikogo nie obraża, to jednak jest wulgarny i gdyby chodziło tylko o ten aspekt, to miałbym z tym totalny chill. A gówno, bo w trzech innych przypadkach moje posty z przeróbką tego samego memem są normalnie publiczne i wszystko jest fajowsko. Dziwaczna sytuacja.

Chcąc dokopać się do prawdy, uruchomiłem tryb Sherlocka, w celu odnalezienia zmiennej, która sprawia, że dane posty nadają się do publikacji, a inne do usunięcia. Śledztwo zajęło mi jakieś 3 sekundy. Na załączonej grafice prezentuje wynik mojej dogłębnej analizy.

Wy naprawdę macie aż tak nasrane w łbach, że gdy w poście z małpą pojawia się czarnoskóra osoba, to momentalnie zostaje on zakwalifikowany jako obraźliwy? Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ów Nosacz Sundajski stał się ogólnonarodowym symbolem i alegorią naszych rodaków. Nawet największy Janusz (hehe) nie odbiera Nosacza jako małpy per se, tylko jest ona pewnym tłem, kontekstem, stała się naszą rzeczywistością.

Czas na serię pytań do szanownej Moderacji:

Czym się niby różnią posty zestawione na grafice? Czy czarnoskórzy są tam umieszczani w innym kontekście niż biali? Czy są dodatkowo (o ile w ogóle) wyszydzani? Jestem ostatnią osobą obrażającą inne rasy, płcie i religie, czy wietrzącą jakieś rasowe spiski, ale no #!$%@? xDDD

To biały człowiek może być obśmiewany i przedstawiany jako małpa, a czarny nie? Jego Żółtą Mość Papieża Rodaka, Ojca Świętego, można obrażać na 2137 sposobów i to jest ok, ale wrzucenie mega lajtowego mema z Georgiem Floydem kończy się tym, że po 15 minutach po poście nie było śladu.

Dlaczego Karakan, 0, JE Donald Tusk i inni politycy mogą być obrażani na każdy możliwy sposób, nawet dotykający aspektów niezależnych od nich, a bandzior jest chroniony lepiej niż Żoliborska Twierdza? Dlaczego można się śmiać z tego, że Czaskoski nasrał (bo nasrał, takie są fakty), a z prowadzonej na żywo rekonstrukcji The Division w Detroit już nie?
TurboDebil jest ciśnięty na milion sposobów, ale jak się obraża Dembele, to #!$%@? rasizm!!!111oneonone

Zdradzę Wam pewien sekret. Dembele nie jest obrażany ze względu na kolor skóry. Dembele jest obrażany ze względu na bycie #!$%@? idiotą. Kretynizm nie ma koloru skóry.

#!$%@?, może się wściekem bez powodu i robię z igły widły, ale jest to kolejny raz, kiedy moderacja kieruje się wszystkim, tylko nie mózgiem.

Matioz - Was tam w @Moderacja już doszczętnie powaliło? 

 Z góry przepraszam za nies...

źródło: comment_1669058012Q4b0FX4eS9KF6H3YZozaGL.jpg

Pobierz
  • 6