Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to już problem?
Ogólnie w skrócie mam dziwne lęki - myśli.
Przed wyjściem z domu, czy to do sklepu obok, czy to gdzieś dalej zawsze nachodzą mnie myśli, w których wyobrażam sobie, że spotkam jakiś patusów i ktoś będzie chciał zrobić mi krzywdę. Zdaje sobie sprawę, że jest na to bardzo mała szansa, ale też zdaje sobie sprawę że takie sytuacje się zdarzają. Myślę wtedy co zrobię w takiej sytuacji, jak zareaguje czy jak się obronie.
Jak widze podejrzanych typów na ulicy, albo gdzieś w autobusach też od razu włącza mi się reakcja obronna i staram się rozkminiac co ewnetualnie zrobię jak ktoś się do mnie #!$%@?.
Najlepsze jest to, że raczej nie mam powodu do obaw mam 190cm wzrostu, ważę 90 kg, nigdy w moim życiu nie dostałem #!$%@?.
Za dzieciaka byłem bardzo lękliwy, w czasach liceum (kilka lat temu) miałem sytuację że chłop podszedł do mnie i kilku ziomków i pytał czy mamy problem. Kolega który stał na końcu, niestety dostał od niego dwa partyzanty. Pamiętam, że dla mnie to był wtedy szok, nie wiedziałem co mam zrobić.
Dodam, że takie myśli mam od bardzo dawna, ale ostatnio to się nasiliło. Nie wyobrażam sobie wyjść w nocy do baru czy jakiegoś klubu (a dziewczyna naciska żeby ruszyć dupę z domu)
A i mam też inne problemy, byłem raz u psychologa, pani stwierdziła że mam prawdopodobnie depresję i być może nerwicę, zaproponowała żebym poszedł do psychiatry po farmakologię, niestety z uwagi na brak kasy skończyło się na jednej wizycie.
Nie chce być taką #!$%@?ą, miał ktoś podobnie?
Trochę kwestionuje diagnozę psycholożki, bo ja zawsze byłem wycofany/nieszczęśliwy/#!$%@?/lękliwy, więc nie wiem czy mogłem zachorowac na depresję i nerwicę - może to po prostu osobowość tzw. #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jakaś fobia/zaburzenia lękowe?
A i wiem że powinienem się skierować do specjalisty , ale chciałem się trochę anonimowo wyżalić - a może akurat ktoś z was poradzi coś sensownego.
#depresja #nerwica #psychologia #leki

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637b7f66079dfc321f97caf9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Wesprzyj projekt
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: na nfz są poradnie zdrowia psychicznego i tam możesz zapisać się do psychiatry. Tylko długi czas oczekiwania.

Mozesz się zapisać na jakieś sztuki walki. Mkze dzięki temu łatwiej będziesz mógł zmienić swoje myślenie.