Wpis z mikrobloga

@wanghoi: Chodzi raczej o jego wypowiedzi gloryfikujące UPA. Wśród osób z Ukrainy, tych z którymi rozmawiałem, UPA przedstawiane jest jako bohaterska organizacja walcząca z sowietami. Problem w tym, że mało mówi się tam o sprawach z pszeszłości, które są ważne dla nas. Często temat Wołynia i Galicji wschodniej jest pomijany albo udział w zbrodniach, w sensie odpowiedzialności pomniejszany. Tak jak występki ruSSkich pomniejszane są w moskalii, nasze zbrodnie pomijane wPolsce, tak
@wanghoi: ja nie wiem o co te płacze. przecież polscy nacjonaliści dogadywali się i współpracowali z UPA.

Atak na Hrubieszów (ukr. Грубешівська операція) – akcja zbrojna podziemia antykomunistycznego w powojennej Polsce przeprowadzona wspólnie przez Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) i Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość (WiN) w nocy z 27 na 28 maja 1946[1]. Celem ataku było zniszczenie posterunku Milicji Obywatelskiej (MO), siedziby Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego (MBP) i budynku Komisji Przesiedleńczej w Hrubieszowie,
@BojWhucie: Finowie dogadywali się i współpracowali z Hitlerem, gdy w ich koalicyjnym rządzie dominowali socjaldemokraci wraz z liberałami i o czym ma to niby świadczyć?