Wpis z mikrobloga

@wondermano1: jak robisz ciasto na picke to jak je wyrobisz to blok odstawiasz na 6h do temp pokojowej? Dzielisz go już na kulki? Czy wrzucasz od razu do lodówki jak wyrobisz ciasto a później po 24h w lodówce wyjmujesz na np 6h?
@benetti: robiłem już nie raz, mam niezły kamień i mocny piekarnik, wychodzą całkiem ok, ale dopytauję, żeby jak najbardziej dopracować i spróbować róznych opcji
@murdoc: też piekłem na szamocie pod górną grzałka w piekarniku, ale dopiero jak się przesiadłem na effeuno efekt był zadowalający. Wejdź na grupę klub miłośników pizzy na FB, jest tam mnóstwo wiedzy, a niektórzy w piekarniku też sobie nieźle radza
@wondermano1 ty chyba jestes dystrybutorem tych wloskich wynalazkow, co? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Kiedys chcialem kupic, chyba byla jakas promka w okolicach 2k zł, dzisiejsza cena za to urzadzenie to jakis skandal
@Panorqmico wiem, bo mialem effeuno przez rok czasu, co nie zmienia faktu ze 4 picki to pi razy oko z 10 minut roboty wiec wystarczajaco zeby pierwsza wystygła. A cała przyjemnosc z neapolitany to gorące ciasto.