Wpis z mikrobloga

Niech wam sytuacja z Melnykiem da do myślenia, jak Ukraina rozpychałaby się w UE i jak ucierpiałyby na tym nasze interesy. Pora spojrzeć prawdzie w oczy - na poziomie państwowym Ukraina to nasz przeciwnik, który jest również wrogiem naszego innego wroga. Powinniśmy maksymalnie wykorzystać sytuację, aby obu osłabić jak najdotkliwiej. Teraz czuję się jak frajer z powodu wszystkich wysłanych tam pieniędzy.
#ukraina #polityka
  • 63
@glaaki: No jasne, ilość Ukraińców zmalała do początków 2015. No i byłem tą większością, która pojechała do innych krajów, albo wrócili do kraju w którym nie będą mieli pewnej przyszłości jeszcze przez lata. Zaczynamy nową narrację o tym, że w sumie to polska nie pomaga tak dużo, bo ludzie z Ukrainy sobie zrobili chwilowy przystanek między naszym krajem, a innymi? Nawet nie wiesz ile teraz tutaj jest Ukraińców, którzy ledwo co
Niech wam sytuacja z Melnykiem da do myślenia, jak Ukraina rozpychałaby się w UE i jak ucierpiałyby na tym nasze interesy.


@JudzinStouner: to sie trzeba umięjetnie rozpychać bardziej - tyle że do tego trzeba miec kompetentne elity ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@panzerfucker: Z ciągle zmieniających się wyliczeń Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej oraz danych GUSu. Jak jeszcze miesiąc temu sprawdzałem czy coś się zmieniło w tym temacie to ciągle liczba legalnie zatrudnionych oscylowała przy 500-700 tysięcy. To jest powszechnie dostępna wiedza. Jak sobie jeszcze doliczysz dane z NFZtu jesli chodzi o koszta, już całkiem sobie uświadomisz że coś z tym wszystkim jest bardzo nie halo. Tylko cichutko, cichuteńko...
Ale ja nie chcę. Niech wykorzystają zamrożone ruskie aktywa. My mamy na tej odbudowie zarabiać zapomniałeś?


@WladekMuransk1: Aktywa nie wystarcza. Ktos bedzie musiał zapłacic za odbudowe - my mamy zarabiac, a kto sponsorem? UE m. innymi czy w jakims stopniu i my.
@panzerfucker: Przecież znakomita większość tych dzieci chodzi do szkół. Polacy tak wszystko z serca zorganizowali że mają zapewnione praktycznie normalne, to samo życie które miały u siebie przed wojną. To jest dopiero nie-zwykłe, ciągle patrząc na te dane.
@eeehhh: Nie wiem czy znakomita większość chodzi do szkół i nie wiem czy to jest takie łatwe powiedzieć 'praktycznie normalne takie same życie', moim zdaniem jednak takie słowa to mogą być 'nadużycie'. Nie wiem czego się spodziewałeś że nie odczujemy jakoś tej wojny? Wiem natomiast że każdego dnia Ukraińcy zabijają stertę orków daleko od polskich granic i swoją krwią kupują nam czas i bezpieczeństwo. To jest koszt polityczny który trudno przeliczyć
jak Ukraina rozpychałaby się w UE i jak ucierpiałyby na tym nasze interesy.


@JudzinStouner:

xD

jakiś kraj jest asertywny

inaczej niż Polska, gdzie wiecznie dwubiegunówka od "nje bijciem nas" do "wstajemy z kolan i walimy łbem o próg"

Polacy krzyczą "tak nie wolno"


Owszem, wejście Ukrainy do UE mocno zmieni konstelacje politycznei w komisji, i w PE, ale to akurat dobrze - część interesów mamy wspólnych, a w niewspólnych i sprzecznych