Wpis z mikrobloga

2612 + 1 = 2613

Tytuł: Przypływy nocy
Autor: Steven Erikson
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: 8/10
ISBN: 9788374802888
Tłumacz: Michał Jakuszewski
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 806
Forma książki: e-book
Piąty tom „Malazańskiej Księgi Poległych” i wracamy do bohaterów oraz wydarzeń poznanych ... nic z tych rzeczy xD Po raz kolejny Erikson przenosi nas na nowy kontynent, na którym poznajemy nowych bohaterów, wierzenia oraz magię funkcjonującą inaczej niż do tej pory. W „Przypływach nocy” trafiamy w sam środek „siódmego zamknięcia” czyli przekształcenia Letharu, będącego dawną kolonią Pierwszego Imperium, w odrodzone imperium. W tym samym czasie ma też dojść do odnowienia traktatu pomiędzy owym królestwem a zjednoczonymi, po latach wojen, plemionami Tiste Edur.
Standardowo na ostatnich 150 – 200 stronach akcja przyśpiesza, co nie jest moim zdaniem, w żadnym wypadku wadą, gdyż wcześniej poznajemy relację pomiędzy bohaterami i ich motywację. Bardzo przyjemnie czytało mi się fragmenty z Teholem i Buggiem w roli głównej, choć szczerze na początku ten duet nie przypadł mi do gustu (nie wiem jak to możliwe). Teraz nie pozostało mi nic innego jak skończyć czytać 6 tom, w którego trakcie jestem.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantastyka #fantasy #malazan #malazanska #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Mfalme_Kitunguu - 2612 + 1 = 2613

Tytuł: Przypływy nocy
Autor: Steven Erikson
Gatune...

źródło: comment_1668977483J8cXA26DgvV3JZZC4RqHXc.jpg

Pobierz
  • 6
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.7 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-12-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 446

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-04-30 - Użytkownik dakas ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2016-01-07 - Użytkownik ckiler ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »