Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnio dodałem wpis z zapytaniem o serwis pośredniczący w regularnym zakupie #bitcoin i wypłacający je na portfel offline automatycznie/w krótkim czasie, co minimalizuje ryzyko padnięcia ofiarą scamu. Cel to 5-10 lat oszczędzania w formule DCA (dollar cost averaging). Niestety, ktoś chyba mylnie uznał to za ukrytą reklamę i wpis spadł z rowerka. Ponowię zatem pytania bez wspominania o nazwach serwisów:

1. Co sądzicie o tym, by zamiast ryzykować zakupami na giełdach typu #ftx #binance (czekając na rozdrobnione przelewy i ponosząc wielokrotnie opłaty), kupować przez takie serwisy, płacąc im może 1% marży? Przecież codziennie można sprawdzać zawartość portfela offline.

2. Lepiej kupować codziennie, co tydzień, czy co miesiąc? Kalkulator na stronie tego pośrednika sugeruje 80% zysku przy comiesięcznych vs. ~55% przy codziennych/cotygodniowych zakupach, ale nie wiem, czy się nie myli. Lepiej ustawić automatyczne zakupy o tej samej godzinie i w tym samym dniu, manualnie kupować na przewidywanych dołkach, czy ustawić jakiś sprytny algorytm (np. zakupy na all-time low w ciągu tygodnia/miesiąca)?

3. Wiem, gdzie potencjalnie kupować BTC - pytanie, gdzie kupować w takiej formule #eth #ethereum?

4. Gdzie i jakie #stablecoins warto kupować? Podobno #tether #usdt i #usdcoin #usdc są wątpliwe, rozważam #gusd (#gemini dollar) - co sądzicie o jego gwarancjach?

#pytanie #kryptowaluty

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637a3188079dfc321f979ed3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ostatnio dodałem wpis z zapytaniem ...

źródło: comment_16689602125pyj8dRzXo9hrccziT2rGI.jpg

Pobierz
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania:
1% to bardzo dużo, jakie to przelewy na giełdę kosztują więcej? może być przelew eur np. do krakena

Podobno #tether #usdt i #usdcoin #usdc są wątpliwe


Najlepszy raczej usdc.

Kalkulator na stronie tego pośrednika sugeruje 80% zysku przy comiesięcznych vs. ~55% przy codziennych/cotygodniowych zakupach


to chyba jakiś losowy efekt dnia pewnie ominęli kupowanie na ath przy comiesięcznych