Wpis z mikrobloga

Po paru miesiącach goryczy związanej nie z obecną sytuacją, a tego co mnie ominęło zaczynam powoli porzucać blackpill. Nie wniesie mi on do życia nic oprócz doła. No i 28 lvl więc zamieniam te pigułę na agepill.

Agepill dlatego, że mam dużo pozycji Stephena Kinga w domu. Bardzo często w jego książkach widzę dwa motywy relacji. Młodzieży, która w coś wierzy, przeżywa piękne chwile tworząc wspomnienia, pierwsze miłości,ect. I życie dorosłych. Wypalenie, kłótnie, rozwody, zdrady ect. i za każdym razem samotne wspominanie młodości.
I te motywy tak samo przewijają się w wielu powieściach. Jasne, nie powinno się traktować tego jako jakiś niepodważalnych nauk psychologicznych i społecznych, ale widzę co się dzieje z moimi rówieśnikami. Kiedyś kluby, koncerty, teraz kredyty, rutyna i grzybienie. I nie chcę tak skończyć. Tym bardziej, że postanowiłem dokonać życiowego dealu, że w zamian za brak młodości zrzucam z siebie obowiązki o gorycz życia dorosłego.
Czy przegrywy czytały Kinga? Jeśli tak to czy moga wyciagnąć podobne wnioski?

#blackpill #agepill #przegryw #przegrywpo30tce
Pobierz dondonu - Po paru miesiącach goryczy związanej nie z obecną sytuacją, a tego co mnie ...
źródło: comment_1668930785wEa1tYUpTC9X4FmrbxrVY4.jpg
  • 4
@dondonu King jest świetnym pisarzem i przyznam że uwielbiam jego twórczość, ale nie bralbym tych opisów jako nieomylnych.
1. King jest demokratą, co znaczy że w pewnym sensie wspiera całe woke #!$%@? (twardy, męski facet zły/chleje/agresor), a już na pewno ma wady (jeśli dobrze pamiętam Roland nie był opisany jako ten dobry, tylko sprawiedliwy)
2. To pisarz. Tworzy świetne opisy, ale pewnego wąskiego spektrum. Pomija sporo rzeczy, sam bym swoich obserwacji młodocianych
. Pomija sporo rzeczy, sam bym swoich obserwacji młodocianych związków nie nazwał szczególnie pięknymi


@vympayer: Rozwiń ten fragment bo to, ze związek jako beciak po trzydzietsce jest bez uroku to raczej wiadomka