Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 70
Co sądzicie o tych naklejkach na ciężarówki?
Moim zdaniem są wykonane do dupy. Jak je widzę to pierwsze co mi się rzuca w oczy to żółte pole czyli takie które jest widoczne a czarne to oczywiście pole martwe ale dopiero po chwili się okazuje że to chyba a jednak odwrotnie. I w zasadzie ten kierowca tira jest ślepy.
#grafika #motoryzacja #ciezarowki
Belzebub - Co sądzicie o tych naklejkach na ciężarówki?
Moim zdaniem są wykonane do d...

źródło: comment_1668927677QJZbMWxY0WXiO3lmg8IFPr.jpg

Pobierz
  • 49
@Belzebub: Ta naklejka oznacza "mam starego grata"?
Nowe ciężarówki mają lusterka nad przednią szybą i mają lusterka znacząco zmniejszające martwe strefy po bokach.

No i o co chodzi z tym martwym z tyłu. Informacja, ze ciężarówka nie może cofać bez osoby asystującej.
@Massad: Jest i jaśnie oświecony wykopek, który #!$%@? się zna, ale strzępi gębę xD
Te lusterka są w każdej ciężarówce od około 2006-2007r. Nowe nie są ani lepsze, ani gorsze w tym zakresie, a problem jednak nadal występuje. Połacie martwych pól są identyczne, bo prawie każda kabina jest produkowana w niezmienionej formie od kilkunastu lat. DAF mimo, ze zmienił przedniego grilla i lampy, to robił tę samą budę już około 20
@Massad: No bo te lusterka nie są w stanie pokryć wszystkich możliwych kątów. Sytuację ratują trochę dodatkowe czujniki, ale to złapie auto w martwym polu, a nie pedalarza czy człowieka idącego. W Manach jakimi jeździłem i mam u siebie w firmie (produkowane w identycznej formie od 2008 do 2021r) może się schować w martwym polu CALUTKA osobówka wielkości VW Polo jeśli będzie jechać mniej więcej na wysokości przedniego koła po prawej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JudzinStouner: ciekawostka nt Londynu jest jeszcze taka że ciężarówki muszą mieć specjalny system kamer zmniejszający martwe pole. Takim sposobem masz 4 lustra na kabinie i monitory w środku.