Wpis z mikrobloga

Od tygodnia mam problem z konfiguracją serwera na Debianie 11, serwer niezależnie od pory dnia, czy godziny po restarcie równo 24 godziny później usuwa przypisane ip ( bądź je traci) i nie umie odzyskać ponownie w serwerowni ovh. Support oczywiście wypina się czterema literami, przeprowadził pełna diagnostykę serwera i nie widzi problemu a po wysłaniu logów stwierdził że to ich nie dotyczy i mam sobie przeinstalować system...

Poniżej wysyłam logi które pojawiają się praktycznie za każdym razem, w syslog oraz kernel

Wszystkie zmiany które zrobiłem, cofnąłem do pierwotnych stanów lub wyłączyłem dodatkowe usługi aby sprawdzić czy może to któraś z nich powoduje problem lub "gryzie się" z interfejsami sieciowymi

próbowałem zrobić dpkg reconfigure Network-manager, ponownie spróbować zainstalować ten pakiet aby zobaczyć czy jakaś biblioteka się nie usunęła, wszystko wydaje się być w porządku.

Log tutaj

#linux #sieci #siecikomputerowe #pytaniedoeksperta #komputery
  • 7
@holden_ dedyk czy vps? Jak dedyk to sprawdź sieciowke. Mam w skynode dedyka na centosie, i mnie był problem podobny - sieć strzelał #!$%@? w losowych momentach. Przyczyną był driver otwarto źródłowy do sieciowki który robił ten bajzel. Zmieniłem na własnościowe ze strony producenta (u mnie był broadcom) i problem zniknął.
A jak vps to nie wiem bo tam jest wirtualna sieciowka.
@korni007: serwer dedykowany, problem polega na tym że na początku przy zakupie serwera wszystko było okej, zaczęło się krzaczyć po jakimś czasie przy konfiguracji vpn.. Jednak wszystko wydaje mi się że cofnąłem do ustawień z przed zmian a to dziadostwo dalej się wywala
@xcGM: w tym linku jest dokładnie to samo co dzieje się u mnie, usługa avahi jest włączona i przy grepie procesów są one uruchomione, czy może to być jednak wina ovh i mają coś skopane?
@holden_: Podstawa jest niekupowanie uslug u OVH, bo to gowno, sam sie przekonales na supporcie, cisnij ich, albo sie migruj, ja sie z czyms takim nigdy nie spotkalem, nie chce Cie w blad wprowadzac.