Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kuork: czemu miało by być trudno? Nawet chyba szybciej lutownicą, minuta roboty z plecionką czy jakimś kawałkiem przewodu. Hot airem prędzej narobisz szkód w takim miejscu - plastikowe złącze zaraz obok.
@hiperchimera: naoglądałem się Daniela Rakowieckiego i też od razu tak pomyślałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepiej kupic hot air za połowę ceny thumba i wymienić, tylko tak zerknąłem na alie i gugle i nie widzę takiego chipa nigdzie

@hiperchimera: pewnie poczułeś się zbyt pewnie, bo "umiem w drony" i nie pomyślałeś żeby sprawdzić, pewnie każdy miał podobną przygodę. Tak na przyszłość - w dronie mało co jest zasilane z vbat, wszystkie kamery (action 2, GoPro, czy runcamy) to 5V (bo są przygotowane pod napięcie z USB) - z iflight masz fajny kabel zasilający USB-C do złącza balansera 6S, tniesz kabel i podłączasz pod runcama
@hiperchimera: Wymiana na max 5min roboty tylko używasz hota z wąską dyszą, gniazdo osłaniasz folią alu i opcjonalnie powielszasz pady układu cyną niskotemperaturową, którą po wylutowaniu zdejmujesz.

Jakie oznaczenie ma ten układ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sirgorn: "iflight masz fajny kabel zasilający USB-C do złącza balansera 6S, tniesz kabel i podłączasz pod runcama"

Mam taki kabel, sam sobie zrobiłem, na 4S podłączone BEC na 5V, latałem tak ostatnio z Crocodile Baby z młodszym bratem 4K Pro czyli zwykłym Thumb. Tutaj miałem gotowe kabelki i głupi nie sprawdziłem woltażu miernikiem...

A było samemu podłączyć nowy wtyk jak lutowałem ELRS do FC...
No cóż, nauka na przyszłość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tzar1991nam: pierwszy rzeczywiście jest słaby, tylko na spokojny cruising w słońcu, ale 4K już daje radę.

Masz jeszcze domwybory Cadxx Peanut albo Insta360 Go2. Natomiast Kciuk 4K jest najlżejszy z nich.