Wpis z mikrobloga

Panowie sezon chyba już zakończony z mojej strony więc można na poważnie pomyśleć o zmianie i tutaj przydadzą mi się wasze opinie i inspiracje. Moj pierwszy moto to GS500 przejeździłem nim 1,5 sezonu i czegoś mi jednak brakuje. Nie przepadam za jazda po mieście, jeżdżę po nim tyle ile musze a w zasadzie kiedy tylko mogę to uciekam sobie za miasto i robię tripy 100-150 km dziennie plus dochodzą do tego dojazdy do pracy latem 20 km w jedna stronę 50/50 ekspresówka/miasto. Suzuki dzielnie się sprawowało i w zasadzie nigdy nie zawiodło ale jednak brakuje mi w nim paru rzeczy - osłony przed wiatrem (po mieście czy powoli po wioseczkach jest super jednak jakieś dłuższe wycieczki cos by się przydało), mogłyby delikatnie większy (184 cm here i no nie ma co ukrywac, że to trochę sporo jak na to moto) no i zawsze te parę koni więcej umiliło by wyprzedzanie. Chciałbym zmienić go na cos w miarę uniwersalnego ( wiem, że nie ma uniwersalnych moto dlatego pisze ze w miarę( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Określmy sobie jakieś wymagania:
-wygodna pozycja, możliwie jak najbardziej prosta
-silnik na wtrysku
-żeby miał to nazwijmy "zacięcie turystyczne" możliwość montażu kufrów itp. - chodzi po głowie trip do Rumunii w następnym sezonie
-od czasu do czasu będę jeździł z dziewczyna wiec na pewno cos dwumiejscowego
-coś co rozmiarowo pozwoli się jeszcze przeciskać w korkach itp.
Wstępnie myślę o CBF600 po 2008 roku lub Vstormie 600 jednak w przypadku tego drugiego zastanawiam się czy jak się sprawdzi na dojazdach do pracy w korkach czy nie będzie jednak problemu z jazdą miedzy autami? Jakieś inne pomysły mirasy? Aaa no i budżet powiedzmy do 15k chociaż w razie czego te dodatkowe 2-3 się znajdą zawsze

#motocykle
  • 14
Nie przepadam za jazda po mieście, jeżdżę po nim tyle ile musze a w zasadzie kiedy tylko mogę to uciekam sobie za miasto i robię tripy 100-150 km dziennie plus dochodzą do tego dojazdy do pracy latem 20 km w jedna stronę 50/50 ekspresówka/miasto.


@dalnzkosmosu: Mnie się w takim użytkowaniu sprawdza CBF600. Weekendami biorę różową, sakwy, kufer i jedziemy na tripa dalej od miasta. Jedna wada - ugięcie nogi w kostce.
@dalnzkosmosu: Zastanawiałeś się nad Kawasaki ER6F? Mam od 2-3 sezonów, fajnie się jeździ po mieście, a trasy 700km jednego dnia też parę razy odhaczyłem. Kufry można zamocować ale na pewno nie takiej wielkości jak w V-Stormie.

Co do jazdy z pasażerem to Chłop 85kg i kobita 60kg mieszczą się tak trochę na styk (z zamontowanymi bocznymi torbami, bez toreb jest ok) ale trasa Warszawa -> Zakopane bez problemu jest do zrobienia
Zastanawiałeś się nad Kawasaki ER6F?


@Delfin17: Ja się zastanawiałem i na dwie osoby jest to za małe. Nawet na żywo oglądałem.

Chłop 85kg i kobita 60kg mieszczą się tak trochę na styk


@Delfin17: Moja kobita to za mną siedzi i jeszcze przed siebie może położyć plecak turystyczny, tyle jest miejsca.
@Zielony34: Noo fakt faktem ta er6 nie jest demonem ładowności, aczkolwiek jest elegancka bo mała dzięki czemu elegancko radzi sobie w mieście, a w trasach w jedną osobę jest "piko bella"
@Delfin17: Jest super do miasta, jest mega poręczna, kusi to, że za bardzo dobre pieniądze dostajesz moto na wtrysku z ABS! i ta wersja F z owiewką jest mega ładna i ma bardzo dynamiczną sylwetkę [taki kieszonkowy ścigacz] ale pojechałem do komisu, żeby sobie pooglądać z bliska i czar prysł. Na dwie osoby to dla nas za mały motocykl, chociaż mam poniżej 180cm wzrostu.
@Zielony34: Nooo trochę Ci racji muszę przyznać, nie jest to gigant. Jeszcze @dalnzkosmosu: weź pod rozwagę "Yamaha XJ6 Diversion", w moim mieście robiło się na takiej kurs i egzamin i zakochałem się w tej maszynie ale brakło mi kasy te kilka lat temu jak kupowałem dla siebie dlatego skończyłem z ER6F :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dalnzkosmosu: slowo klucz kawasaki versys.
Najbardziej uniwersalny motocykl jaki widziałem. Niezła ochrona przed wiatrem, nogi niestety są gorzej chronione. Zakładasz kufry i można jeździć gdzieś dalej. Fajna charakterystyka silnika r2. Waga umiarkowana i niezbyt szeroki, co sprawia że bardzo zwinny w mieście. Pierwsza i druga generacja z przodu ma umowny wygląd, inni kochają inni nienawidzą