Wpis z mikrobloga

czy ukraińcy są tacy nieskazitelni jak to na wykopie się ich gloryfikuje? nie wiem, bo mnie tam nie ma na froncie tylko siedzę sobie w ciepełku w mojej Polsce, ale napiszę kilka konkretów z mojego punktu widzenia, które stawiają ich prezydenta w bardzo złym świetle, oczywiście według mnie, a czy według was? napiszcie w komentarzu bez wyzywania mnie od onuc bo już zrobiło się to żałosne.

1. na początku wojny zelenski mówił, że ukraińskie samoloty startują z polskich lotnisk, co było oczywistą nieprawdą.
2. od samego początku poszła ogromna propaganda z obrońcami wyspy węża i zelenski mówił, że odznaczy ich pośmiertnie. oczywiście było to ogromnym kłamstwem, bo było wiadome od początku, że wzięto ich do niewoli.
3. po zabiciu dwóch obywateli RP przez ukraińską rakietę zełenski mówi, że to rosjanie i próbuje eskalować konflikt na linii RP+Nato a FR.
na ukraińskim telegramie o godzinie 20 trąbili już, że to ukraińska rakieta, ale prezydent kraju najmoralniejszego na świecie szedł w zaparte.
4. mino ewidentnej winy strony ukraińskiej w nieszczęśliwym(?) wypadku w Przewodowie ciagle nie usłyszeliśmy przeprosin z ich strony.
a znak zapytania wyżej postawiłem dlatego, że wiele osób wypowiadających się na temat wojny twierdzi, że rakieta s300 gdy nie trafi w cel, sama detonuje się w powietrzu, a ukraińska jakoś spadła na nasz teren.

pisałem to na szybko i dość chaotycznie. za błędy, które mogą wystąpić w tekście z góry przepraszam, wiec paliwoda nie czuj się urażony.
#wojna #geopolityka #ukraina #rosja
Pobierz MelinZgierski - czy ukraińcy są tacy nieskazitelni jak to na wykopie się ich gloryfik...
źródło: comment_1668856828WFQaGss4CKYG9b7vTpYZZ3.jpg
  • 30
wskaż palcem gdzie sieje propagandę rosyjską


@shmatshiage:

A mogę ja wskazać?

3. po zabiciu dwóch obywateli RP przez ukraińską rakietę zełenski mówi, że to rosjanie i próbuje eskalować konflikt na linii RP+Nato a FR.

na ukraińskim telegramie o godzinie 20 trąbili już, że to ukraińska rakieta, ale prezydent kraju najmoralniejszego na świecie szedł w zaparte.

4. mino ewidentnej winy strony ukraińskiej w nieszczęśliwym(?) wypadku w Przewodowie ciagle nie usłyszeliśmy przeprosin z
napiszę kilka konkretów z mojego punktu widzenia, które stawiają ich prezydenta w bardzo złym świetle

2. od samego początku poszła ogromna propaganda z obrońcami wyspy węża i zelenski mówił, że odznaczy ich pośmiertnie. oczywiście było to ogromnym kłamstwem, bo było wiadome od początku, że wzięto ich do niewoli.


@MelinZgierski: Hmm, a możesz wytłumaczyć dlaczego to stawia w Twoich oczach Zelenskiego w bardzo złym świetle? Pierwsze dni wojny, kluczowe jest, żeby Ukraina,
@Jan_K: dziękuję za normalny komentarz.
odnosząc się do propagandy zelenskiego to rozumiem Twój przekaz i przyznaję, że masz w tym dużo racji.
a odnosząc się do kwestii przeproszenia Polaków za Przewodów bez żadnego śledztwa, to patrząc na to obiektywnie, zelenski nie potrzebował żadnego śledztwa by objaśnić światu, że to rosyjska rakieta i jest to eskalacja konfliktu rosji z Nato i Polską, więc patrząc z każdej strony na to, skompromitował się on
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MelinZgierski: ad4. Nie wszystkie rakiety miały samolikwidatory i nie we wszystkich on działał. Te rakiety są ruskiego projektu i ruskiej (radzieckiej) produkcji, ich jakość bywa często dyskusyjna. Podobne przypadki były kiedy Ukraińcy niszczyli ruskie radary pociskami HARM- rakieta bez radaru traci namiar, ale część z nich spadała na ziemię zamiast się samolikwidowac