Wpis z mikrobloga

mam zagwozdke ile mam okresu wypowiedzenia. Końcem listopada mija mi 36 miesiąc pracy na UoP (ale z przerwami) u pracodawcy. Czy jak jeszcze w listopadzie dam wypowiedzenie to mam miesiąc czy 3 miesiące wypowiedzenia?

#pracbaza #prawo #praca
  • 16
@carryON_ tzn mam ten problem, że nie wiem czy obecny listopad liczy się jako 36 miesiąc i będą 3 lata, czy jak złoże przed końcem listopada to 36 miesiąc nie będzie pełny i wtedy jest miesiąc?
@carryON_: co to znaczy z przerwami? Zgodnie z prawem pracy okres wypowiedzenia wydłuży się do trzech miesięcy w momencie, gdy stuknie Ci trzy lata. Jednak zawsze możesz się dogadać z pracodawcą i poprosić o miesięczny okres wypowiedzenia. Można też rozwiązać umowę za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia. Porozmawiaj z pracodawcą, to od niego zależy decyzja.
@PanCate przerwy to mam na myśli, że sumuje 36 miesięcy, ale tak naprawdę pierwsza umowę dostałem w 2019 roku. W trakcie Covid nie miałem umowy i trochę robiłem na czarno, ale rozumiem, że to nic nie zmienia bo i tak 36 mscy pracowałem na uop
@carryON_: sumują się okresy zatrudnienia u danego pracodawcy, więc niestety 3 miesiące wypowiedzenia. Spróbuj pogadać z szefem, byłam w takiej samej sytuacji i mimo, że upłynęły mi trzy lata w firmie, rozwiązałam umowę za porozumieniem stron z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Wydaje mi się, że Pracodawca w takiej sytuacji powinien pójść na rękę.
Powodzenia życzę! I dobrej zmiany!