Wpis z mikrobloga

A byłeś Ty kiedy w Paryżu ?


@fiddle: Pytasz chłopa, który we Francji mieszka xD

Ja byłem raz i o jeden raz za dużo. Mega przehypowane miasto, poza odwiedzeniem paru miejsc nie warto przyjeżdżać do tego miasta "dla jego roku", bo go tam nie znajdziecie. Są zdecydowanie lepsze i piękniejsze miejsca we Francji, ale rozumiem bezpośredni lot, magia miasta zakochanych nadal żywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Roquefort: Paryz ma swoj urok. Oczywiscie ma swoje wady, ale urok, da sie nadal znalezc. Jasnym jest, ze wiecej urokliwych rzeczy da sie znalezc poza Paryzem. Winnice, zamki, urokliwe miasteczka i wioski, milych ludzi ;), nature, itd. Paryz oferuje skondensowane wrazenia, ktore moga przytlaczac. I jak kazda duza stolica - sciaga rowniez niechciany element.

Nie zapominajmy, ze Paryz jest... bardzo malym miastem :) przynajmniej pod wzgledem powierzchni. Fun facts:
- Radom
Sa ludzie, ktorzy sobie nie wyobrazaja zycia w wielkim miescie, ja z kolei nie wyobrazam sobie zycia poza (na razie)


@taju: Ja sobie nie wyobrażam życia w mieście poniżej 300k mieszkańców, bo czuję jakiś niepokój.
-Lyon? Uwielbiam!
-Paryż? Byłem raz i mnie przytłoczył i się zraziłem. Wieczorem szczury ganiają i nawet nie można sobie w spokoju piwkować przed wieżą Eiffla ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Nominara:
Na kieszonkowcow w tloku.
Na scammerow « pomagajacych » kupic bilety w metrze.
Na ciemne uliczki w nocy.
Na debili na rowerach i hulajnogach przejezdzajacych, gdy piesi maja zielone.
Na tourist traps restauracje itp w miejscach turystycznych.
Na panow z prezentami, a ty tez im daj teraz prezent (najczesciej na Montmartre)

A reszta - jak w kazdym wielkim miescie: zdrowy rozsadek i nie wygladaj jak zagubiony turysta. Wcale jak turysta
@Nominara: odpowiedź na świeżo - wizytuję właśnie Paryż po raz pierwszy, jestem tu piąty dzień, służbowo, ale staram się po godzinach wycisnąć turystycznie maksimum z tego miasta.

Podchodziłam do wyjazdu bez wielkich oczekiwań, zabytków i znanych miejsc się naoglądałam w innych krajach wcześniej wielu, zjeździłam pół Europy, więc nie oczekiwałam tutaj efektu wow. Ale jednak, mimo, że do Francji jakąś szczególną miłością nigdy nie pałałam, to niechętnie muszę przyznać że jakoś
@Nominara:

jak można sprawdzić które restauracje nie są tourist trapsami?


nie mozna :(
Przed przyjazdem przejrzyj ceny w kilku online. Jak potem zobaczysz w bylejakiej restauracji burgera za 25 eur to wiesz, ze cos jest nie tak (pomijam Schwartz’s Deli i podobne miejsca).
Menu po angielsku od progu, wielkie napisy po angielsku - omijaj.
Wiekszosc restauracji (nie wszystkie) w bardzo turystycznych miejscach - np. Rue de la Huchette czy Champs-Élysées -
@Nominara: Na pewno nastaw się na długą kolejkę jeśli będziesz miała w planach zobaczyć katakumby. Nie wiem w jakiej części będziesz miała kwaterę - podobno mniej bezpieczna jest północna część miasta ale mieszkając niedaleko stacji Jules Joffrin jakoś tego nie odczułem chociaż wypuszczałem się w stronę Sacre Coeur czasem i po nocy, I trochę szkoda, że taka pora roku bo paryskie ogrody dodają jednak uroku do miasta a w listopadzie nie
@Nominara: Licz się z tym ze cię ojebia z drogich rzeczy. Najlepiej chodzić za dnia i z nikim nie rozmawiać. Poza tym te miasto jest #!$%@? i mocno się rozczarujesz.
@SkoroTakUwazasz: @roo-bin: jak korzysta się z komunikacji miejskiej? Jest coś co jest odpowiednikiem angielskiej oysterki? Niestety transport z lotniska muszę załatwić na własna rękę a przylatuje o bardzo później godzinie i chciałabym wiedzieć jak najbezpieczniej dostać się do hotelu.
@Nominara: Paryż to metro - ponad 300 stacji. Ja zawsze kupowałem karnet na strefy 1-3 dzięki, któremu dojedziesz do wszystkich atrakcji Paryża poza Wersalem, który jest w 4 strefie i Disneylandem, który jest w 5-tej. Domyślam się, że przylatujesz na Beauvais - stamtąd są jakieś busiki ale jechałem tylko raz bo od jakiegoś czasu wybieram Orly, które jest dużo lepszym rozwiązaniem i jeśli przylatujesz na to lotnisko to tramwaj T7 i