Wpis z mikrobloga

Po wymianie okien tydzień temu osiada mi na nich para wodna a obecnie przy temperaturach na zewnątrz -2 to niemal kapie mi na parapet to co się osadza, jest to na dolnej krawędzi ale dość "gruba" warstwa i się gówno skrapla.
Jaka powinna być wilgotność w pokoju i co robić aby temu zapobiec? Temperaturę mam 20-21 stopni a wilgotność pokazuje 64% (nie wiem czy dokładnie mi mierzy)
Zdjęcie z googli
#okna #budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem #remont #pytanie
artem17 - Po wymianie okien tydzień temu osiada mi na nich para wodna a obecnie przy ...

źródło: comment_1668767456Yi7vjRC3OyUxY7Tx8hTgDV.jpg

Pobierz
  • 80
@artem17: U mnie po wymianie okien było to samo przez 2-4 tygodnie a potem się uspokoiło i kolejne 12 lat zdarza się to sporadycznie i ten pasek z wodą ma z 1-2 cm.Trzeba często wietrzyć i to najlepiej otwierając okno całkowicie na parę minut bo uchylanie niewiele daje.
@artem17: miałem kiedyś tak samo i dopiero po wymianie okien przeszło a tak to codziennie jak wstawałem brałem ręcznik i to wycierałem by sie grzyb nie zrobił
Jaka powinna być wilgotność w pokoju i co robić aby temu zapobiec? Temperaturę mam 20-21 stopni a wilgotność pokazuje 64% (nie wiem czy dokładnie mi mierzy)


@artem17: Mniejszą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tu masz taki wykresik poglądowy z punktem rosy w zależności od wilgotności i temperatury. Poniżej temperatury określonej punktem rosy para wodna z powietrza będzie się skraplać. U ciebie raczej wynika to z tego, że szyba
a.....s - > Jaka powinna być wilgotność w pokoju i co robić aby temu zapobiec? Temper...

źródło: comment_1668768812Iadx3NXCcXudJd1a3CsMQA.jpg

Pobierz
@krabczy: To po co montuje się uszczelki w oknach, żeby były nieszczelne? xD Mają być szczelne. Ja przy tym pierwszym mrozie już widzę mega dużą różnicę na plus (jest zdecydowanie cieplej), ale przy okazji mam sprawną wentylację w mieszkaniu i żadnego grzyba nie mam.