Wpis z mikrobloga

@Mirabeleknienawisci: Kurczę właśnie się obawiam ze bym coś spoerdolił mimo ze najgłupszy jeśli o majsterkowanie chodzi to nie jestem - a może by mi to serwis jakis zrobił po prostu ajajaj to teraz sam nie wiem bo wychodzi na to ze jeden rabin mówi tak a drugi tak
@lokomotyva: Trollują Cię. Mam Steamdecka 64, z wymienionym dyskiem na 1TB. Przez 3tyg jak szła paczka grałem na oryginalnym dysku. Pod względem prędkości nie zauważałem różnicy - wszystko działało bardzo szybko. Ciężko żeby było inaczej, jak lepsze karty SD nie odbiegają wydajnością w czasach ładowania. 64GB jest najbardziej opłacalną opcją, ale polecam jednak dysk wymienić zwyczajnie ze względu na rozmiar - na 64 zainstalujesz może ze dwie małe gry, a większej
@planarize: O kurczę to może i rzeczywiście sobie bym poradził bo jakieś rozkręcanie sprzętów i wymiany past czy części to radzę sobie w miarę chyba haha, jakieś dyski możesz polecić które tam by pasowały? Myśle ze 512 GB mi wystarczyłoby - ale pewnie i tak się przelicze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lokomotyva: będzie sie dalo grac, czemu nie? I tak będziesz mieć malo pamieci i zmieszczą ci sie 2 gry to będziesz musiał dorzucic karte sd, która jest wolniejsza od tej emmc.
Zresztą gry jakos nie korzystają z szybkosci dysku oprócz czasu ladowania, ale czy ci sie załaduje w 30sekund czy 15, a potem bez różnic, to czy coś to zmieni?

Dysk może znajdziesz 512 za 200zl za jakiś czas to sobie
Zamowilem 64, aktualnie kartę pamięci 512 masz w promocji black week na Amazonie za 245 zł, tez ja zamowilem. Jak spadnie cena dysków i będą normalnie dostępne to wtedy kupie dysk i będę miał w sumie 1TB.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lokomotyva: mam od dwóch miesięcy najtańszą wersję plus karta SD 512gb i bawię się świetnie
A nie wymieniałem nawet dysku, bo wszystko działa tak dobrze na karcie, że po prostu nie chce mi się polować na dysk. Jak zaczynam grać w jakąś grę to z niej rzadko wychodzę, tylko pauzuje i usypiam konsole i powrót do gry wtedy trwa około 1 sekundy

Ale jak ceny się w końcu naprawdę uspokają to
Proszę mnie uświadomić ze jednak wybranie najtańszej wersji Steam decka nie będzie najgorsza decyzja w moim życiu i ze będzie się dalej dało na tym grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@lokomotyva: o ile nie masz specyficznych wymagań to nie ma sensu brać innego niż 64 GB. Droższe modele tylko jak chcesz grać we wszystkie najnowsze gry AAA bez przycinania na doczytywaniu i jednocześnie zbyt boisz się sam
@GokuMK: No teraz to i się dowiedziałem ze nawet mogę używać go jako PC i podpiąć pod monitor 240hz (podobno) wiec się jaram mocno - a z wymiana dysku myśle ze powinienem sobie poradzić choć się lekko cykam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No teraz to i się dowiedziałem ze nawet mogę używać go jako PC i podpiąć pod monitor


@lokomotyva: ano można. Ja wymieniłem dysk na 512 GB i mam dualboota, steam os + windows 10. Ten drugi jako PC używam z monitorem, a ten pierwszy do grania.