Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może wie, jak wygląda sprawa wydania swojej gry? Dostałam na urodziny od koleżanek własnoręcznie stworzoną planszówkę. Wydaje się, że cała koncepcja jest ciekawa i chyba oryginalna. Wspomniałam im, żeby pomyślały o jej wydaniu, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać Czy odezwanie się do różnych wydawnictw i przedstawianie im pomysłu to dobry sposób? Ja się kompletnie nie orientuję jak to wygląda, więc liczę na podpowiedzi ekspertów (ʘʘ)
#planszowki #grybezpradu
  • 12
@trusru: Potrzebujesz albo kilkudziesięciu tysięcy złotych na wyprodukowanie pierwszej partii samodzielnie, albo zrzutki na Kickstarterze jak pomysł faktycznie fajny. Gdzieś miałem kontakt do ludków, którzy zawodowo zajmują się przygotowywaniem kampanii na KS pod planszówki, biorą % od zysków, jak znajdę do podrzucę.
@Cozzie: Dzięki za odpowiedź. Jeśli znajdziesz ten kontakt to podeślij, proszę. Przekaże im i może się zdecydują w to pójść. A jakby miały już odpowiednią kwotę to gdzie dalej się udać? Wydawnictwo, czy samemu znaleźć grafika, który wszystko opracuje i potem do drukarni? Pytanie może głupie, może mądre, ale tak jak pisałam - nie mam kompletnie wiedzy w tym temacie, a chciałabym im pomóc puścić to dalej w świat.
@trusru nie słuchaj cozzie. Na kickstarterze sukcesy odnoszą już właściwie tylko profesjonaliści. Jak będziesz to robić sama to nawet jeśli ubierasz to na 100% niedoszacujesz kosztów. Jak z firmą to w sumie lepiej dać to wydawcy i niech on się męczy.

Wyślij najpierw maile do wydawnictw opisujące grę w 3 zdaniach. Jak masz instrukcję to też załącz. Broń boże nie rozsyłaj prototypu na tym etapie. Jak będą zainteresowani to się odezwą i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hafahafa: o rety, nie sądziłam, że jest aż taki odsiew patrząc na to ile gier jest na rynku. Mi się wydaje, że ta gra jest ciekawa i oryginalna, ale w sumie nie mam pewności, że już coś podobnego nie powstało. Dzięki za tyle konkretnych informacji.
@trusru uznani autorzy mają łatwiej ;)

Ale jakby co to możesz mi podesłać mniej więcej co się robi w grze i klimat w jaki uderza oraz dla kogo myślisz, że jest (dzieci, imprezowka, gra rodzinna itp.). Wtedy podeślę Ci linki to podobnych gier i porównasz.