Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się nad tym skąd wzięło się "essa" jako młodzieżowe słowo roku? W internecie możemy wyczytać że pewien polski raper usłyszał okrzyk "essa" podczas imprezy i później zaczął go używać w własnych utworach. Raper twierdził że był to bełkot naćpanych imprezowiczów, z tym że dziwnie kojarzył mi się z pewnym teledyskiem który widziałem lata temu.

Teledysk niemieckiego rapera Kool Savas pod tytułem "Und dann kam Essah" ma ponad 10 lat, do tego tak samo nazywa się jego wytwórnia.

Essah jest w nim wymawiane jak essa.

Będę szczery nie ogarniam niemieckiego, a tym bardziej niemieckiej kultury ale wychodzi na to że nasza młodzież od lat używa nazwy wytwórni płytowej niemieckiego rapera jako swojego powiedzonka. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#niemcy #muzyka #mlodziezowesloworoku
K-S- - Zastanawialiście się nad tym skąd wzięło się "essa" jako młodzieżowe słowo rok...
  • 3
@takafaza: Właśnie dzięki temu teledyskowi dowiedziałem się o tym niemieckim raperze :) Mocno wydaje mi się że Wini musiał być na jego koncercie, albo widzieć jakieś filmy z koncertów gdzie tłum krzyczy właśnie essah.

Co ważne teledysk Niemca jest młodszy od tego stoprocent, ale już dużo wcześniej założył on wytwórnie o tej właśnie nazwie.

Cicho liczę na to że wypowie się ktoś kto słucha niemieckiego rapu, no ale na wykopie może