Wpis z mikrobloga

Mirki z bankowości, mam prośbę o określenie moich praw.

Posiadam od 2018 roku krechę na dom, w lutym złożyłem wniosek o stałe stopy i wychodziła mi kwota ok 2600 (akceptowalna), ale postraszyli mnie badaniem zdolności kredytowej i nie pociągałeś tematu i nie wysłałem dokumentow (które równie dobrze mógłbym złożyć w innym banku przenosząc kredyt), po czym 2 miesiące później dowiedziałem się, ze zrobili to właściwie bez powodu, a tylko po to żeby przestraszyć (#!$%@? wie, a ja się bałem czy by mi nie wypowiedzieli umowy z racji na mniejsze dochody i większa ilośc dzieci niż w 2018).

I tu zaczyna się karuzela: złożyłem reklamacje i zażądałem cofnięcia rat do tych z 2.2022, już dwa razy poprosili o większa ilośc czasu na odpowiedz i dwa razy nie dotrzymali terminu, co dla mnie jest równoznaczne z pogodzeniem się przez nich z przegraną. W grudniu do zapłaty 3200, stać mnie ale ni #!$%@? nie chce dalszych podwyżek bo zaraz będzie 5000. Proszę o podpowiedz, czy mogą tak w nieskończoność, sprawa ciągnie się 7 miesięcy i jeszcze te ich braki odpowiedzi w terminach, nawet po ich wydłużeniu?

#nieruchomosci #bank #kredyt #hipotek #rzecznikkonsumenta #prawo #prawobankowe
  • 6
@Kiedysbedeczerwonka: Zmieniałeś kiedyś prace 3 miesiące przez zgłoszeniem się o stałe stopy lub branie kredytu? Jakiekolwiek zarobki bym miał, to i tak szubienica.
Wiedziałem, ze w prawie każdym banku decyzja jest od ręki, bez dodatkowego wyliczania, a tu w Pekao zaczęli #!$%@? o konieczności zebrania dokumentow z 2 lat, powiedziałem im ze te same dokumenty równie dobrze mogę złożyć w innym banku zmieniając dostawce kredytu.
dosyłam dokumenty, a oni wypowiadają umowę z powodu braku zdolnośc


@Cygan_Wojtus: badaliby Ci zdolność pod nowy kredyt, a żeby to zastosowali do starego kredytu to musieliby wywiązać się z umowy (masz w umowie w jakich przypadkach mogą to sprawdzić). Bank też jest świadomy co się dzieje i z powodu zmiany pracy nie wypowie umowy.

Ja nawet warunki w trakcie kredytu zmieniałem, np wpływy na konto z UoP zmieniłem na wpływy bez